Rajd Śląska – ostatni sprawdzian przed wakacjami

Zanim kierowcy startujący w Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach udadzą się na zasłużone wakacje, czeka ich jeszcze jedna próba – Rajd Śląska. Impreza cieszy się naprawdę dużym zainteresowaniem zawodników, a kibiców z pewnością przyciągnie pojedynkami wspaniałych rajdówek. Jednym z nich będzie rywalizacja trzech legendarnych Toyot Celic GT-Four, w tym jednej zespołu Toyota Team Classic.

fot1_hrsmp_fot__jakub_rozmus

Najbardziej oblegana runda w sezonie

Rajd Śląska łączy w sobie rywalizację trzech serii – Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Do udziału w imprezie zgłosiło się aż 125 załóg, z czego 33 startujące właśnie w Motul HRSMP. Wszyscy zawodnicy będą walczyć o jak najlepsze czasy na dziewięciu odcinkach specjalnych, których łączna długość przekracza 112 kilometrów. Rywalizacja rozpocznie się w piątkowy wieczór 29 czerwca i zakończy się następnego dnia o podobnej porze. Bazę rajdu zlokalizowano w Chorzowie, na terenie Stadionu Śląskiego.

fot2_hrsmp_fot__jakub_rozmus

Pojedynek legendarnych Toyot

Oprócz świetnych kierowców kibiców z pewnością przyciągną wspaniałe, historyczne rajdówki. Bardzo ciekawie zapowiada się pojedynek trzech legendarnych Toyot Celic GT-Four. W jednej z tych klasycznych rajdówek zasiądą reprezentanci zespołu Toyota Team Classic i zwycięzcy kategorii youngtimerów w czasie Rajdu Nadwiślańskiego – Michał Horodeński i Arkadiusz Sałaciński.

 

Na tym lista ciekawych aut się nie kończy. W Porsche 911 RS SC pojadą Piotr Zaleski i Jacek Gruszczyński, do Audi Quattro wsiądzie Grzegorz Olchawski, a za kierownicą innej legendarnej Toyoty – Corolli AE86 – zasiądzie drugi kierowca zespołu Toyota Team Classic, Paweł Wysocki. W roli pilota będzie mu towarzyszył Jakub Zalega. Na odcinkach zabraknie za to Subaru Imprezy GC8 555 Michała i Jacka Pryczków, które w czasie Rajdu Nadwiślańskiego unieruchomiła awaria.

 

fot3_hrsmp_fot__jakub_rozmus

Toyota Team Classic rusza po kolejne sukcesy

Zwycięstwo załogi Horodeński/Sałaciński w kategorii PZM-6 i czwarte miejsce w klasyfikacji ogólnej poprzedniej rundy Motul HRSMP sprawiają, że zespół Toyota Team Classic rusza na Śląsk z wysokim morale.

 

„Wynik w Rajdzie Nadwiślańskim, naszym drugim starcie z pomiarem czasu, dał nam bardzo pozytywnego kopa. Ale na Rajdzie Śląska czas startuje od nowa, więc ponownie będziemy musieli dać z siebie wszystko. Cieszymy się, że do rywalizacji wracają Paweł Wysocki i Jakub Zalega oraz ich Corolla AE86. Na Śląsk jedziemy w komplecie” – mówi Michał Horodeński, lider zespołu Toyota Team Classic i kierowca Toyoty Celiki GT-Four ST205.

fot4_hrsmp_fot__jakub_rozmus

Rajd Śląska będzie piątą rundą w tegorocznym kalendarzu Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Po nim nastąpi sześciotygodniowa przerwa. Zawodnicy wrócą na odcinki dopiero w drugi weekend sierpnia w ramach 27. Rajdu Rzeszowskiego.

inf.pras.

Dodaj komentarz