Rajd Turcji 2020 z Kajetanowiczem i Szczepaniakiem. Rywalizacja rusza już dziś!

Rozpoczyna się rywalizacja w piątej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC), w której o kolejny triumf powalczą reprezentanci LOTOS Rally Team, Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak. Duet jadący Škodą Fabią Rally2 evo pojawił się na odcinku testowym, by sprawdzić ustawienia samochodu. Polacy zgłaszają gotowość do walki w Rajdzie Turcji, który ruszy tuż po godzinie 16 czasu polskiego.
Na piątkowy etap organizatorzy tureckiej rundy WRC przygotowali dwa odcinki specjalne. Najpierw załogi pojadą w mierzącej 13,90 km próbie İçmeler (start o godzinie 16:08 czasu polskiego), a następnie pokonają OS 2 Gökçe (11,32 km, start o godzinie 17:21). Po dwóch odcinkach zjadą na serwis zlokalizowany w Asparan, by przygotować samochody do jutrzejszych, liczących ponad 107 kilometrów zmagań.
– Rajd Turcji to wielka loteria, tutaj niczego nie można być pewnym. Nie bez powodu jest określany najtrudniejszym w całym kalendarzu Mistrzostw Świata. Wspaniałym uczuciem było wygrać tutaj przed rokiem i na pewno chcielibyśmy to teraz powtórzyć. Mamy dobrze przygotowany samochód i fantastyczny zespół. Jak zawsze damy z siebie wszystko, by pokazać, na co nas stać. Jesteśmy pozytywnie nastawieni i gotowi do walki! Szkoda, że kibice nie mogą śledzić tego rajdu na miejscu, ale i tak atmosfera jest tutaj wspaniała i… gorąca. Wiem, że dopingują, obserwując zmagania przed komputerami, za co dziękuję! – komentował przed startem pierwszej próby Kajetan Kajetanowicz, reprezentant LOTOS Rally Team.
W swojej klasie WRC 3 Kajetanowicz i Szczepaniak zmierzą się z 11 załogami. Wyniki rajdu poznamy w niedzielę, około godziny 13:30 czasu polskiego.
Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają strategiczny partner LOTOS Rally Team – Grupa LOTOS, a także Delphi Technologies, Driving Experience oraz Pirelli.
inf.pras.