RAJDOWE MISTRZOSTWA CZECH UROCZYŚCIE ZAKOŃCZONE – BRACIA SZEJA OFICJALNIE II WICEMISTRZAMI KLASY 3

Rajdowy sezon w Czechach został oficjalnie zakończony. W Brnie, 6 listopada na rozdaniu pucharów spotkali się mistrzowie we wszystkich czeskich rajdowych cyklach. W tym gronie znaleźli się także Polacy, Jarosław Szeja i Marcin Szeja. Załoga GK Forge Rally Team odebrała z rąk rajdowej legendy, Ari Vatanena puchary za trzecie miejsce wywalczone w Klasie 3.

 Szeja - foto (GK Forge Rally Team)

Jarosław Szeja: „Osiągnięty przez nas wynik stał się faktem. Jesteśmy z Marcinem drugimi wicemistrzami Klasy 3 i jest to dla nas ważny wynik, wywalczony bardzo ciężką pracą całego naszego zespołu. Wszystko zakończyło się skromnym, ale bardzo uroczystym rozdaniem. Odebrać puchar z rąk tak legendarnego kierowcy, dla każdego było wielkim przeżyciem. Spotkaliśmy się w bardzo dużym gronie, ponieważ przyznano tytuły, we wszystkich rajdowych ligach, ale każdy niezależnie od cyklu
i klasy, otrzymywał taki sam puchar, więc był to bardzo symboliczny gest.

Dziękuje przy tej okazji jeszcze raz naszym partnerom: GK FORGE – obróbka plastyczna metali, SATJAM – producent blachodachówki, DARMA, DECO-CAR, EUROGOLD, MINIMAX oraz ROTO, całemu zespołowi i wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki.

Na ten sezon zamykamy już rozdział startów w Czechach, ale mamy jeszcze jedną niespodziankę. Przysłowiową „wisienką na torcie” będzie dla nas start w Barbórce Warszawskiej, w której pojawimy się oczywiście w Subaru. Chcemy w ten sposób podziękować sponsorom i kibicom w Polsce. Już nie mogę doczekać się na ten start.”

Marcin Szeja: „Tak, jak cały tegoroczny sezon był dla nas dużą nowością, tak również ciekawi byliśmy, jak odbywa się w Czechach zamknięcie sezonu i muszę przyznać, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Rozdanie dotyczyło tylko rajdów samochodowych, ale spotkać można było zawodników od Mistrzostw Czech i Rally Sprintów, aż po cykle amatorskie. Z tego grona wszyscy zostali jednakowo uhonorowani. Ari Vatanen wręczał między innymi nagrodę dla zwycięzcy Rally Talent, co marzy się chyba każdemu zawodnikowi rozpoczynającemu swoją karierę. Do tego wszystkiego w sobotę zaplanowano pokazową imprezę, w której nie mierzono czasów, więc najbardziej liczyła się widowiskowa jazda. Wszystko razem dało naprawdę ciekawą mieszankę z fajną sportową atmosferą.

Dla nas tak samo będzie to ważne wspomnienie. Bardzo się cieszę, z naszego tytułu, i że mogliśmy się tutaj znaleźć. Za to wszystko chcemy podziękować naszym kibicom, już w Polsce, na odcinkach specjalnych Rajdu Barbórka, na który już teraz serdecznie zapraszamy.”

inf.pras.

Dodaj komentarz