Rajdowy weekend za nami

Weekend 1 – 2 października stał pod znakiem udziału zawodników Bielawskiej Grupy Motosport w dwóch imprezach rajdowych. W sobotę 1 października obył się Górski Konkurs Samochodowy „Kryterium Kamionki”, zaś w niedzielę Walimska Jesień 2016.

kryterium kamionki - fot. Paweł Wawrzyn (1)

– W Kamionkach

Kryterium Kamionki padły swoją własną ofiarą, bowiem wcześniejsze odwoływanie zaplanowanych edycji, kilkukrotne przekładanie terminów imprezy i wreszcie organizacja zawodów w dzień przed innym rajdem spowodowało, że na starcie zawodów stanęło zaledwie 26 załóg.

kryterium kamionki - fot. Paweł Wawrzyn (2)

Zawodnicy Bielawskiej Grupy Motosport największe sukcesy odnieśli w klasie I. Na pierwszym miejscu zawody zakończył Eugeniusz Słaby pilotowany przez Paulę Chmielnicką (Fiat 126p). Tuż za nim na podium wjechali Bartosz Jagielnicki i Paulina Zamaria (Fiat 126p). Czwarte miejsce w klasie zajęli Adam Idzi / Arkadiusz Idzi (Fiat 126p).

kryterium kamionki - fot. Paweł Wawrzyn (3)

Nasz etatowy pilot – Mateusz Łoś, wystartował gościnnie z Markiem Martyniakiem (Peugeot 206). Efekt współpracy to I miejsce w klasie IV.

kryterium kamionki - fot. Paweł Wawrzyn (4)

II miejsce w klasie V zajęli Artur Małyszewicz i Remigiusz Kasprzak (Subaru Impreza). – Nie udało nam się pokonać Alka w EVO, ani pobić własnego rekordu, ale jesteśmy bardzo zadowoleni z jazdy – komentuje start Artur. – Było pewnie, coraz szybciej i przede wszystkim bez dużych błędów w chwilami zdradliwych warunkach. Wracamy do formy.

kryterium kamionki - fot. Paweł Wawrzyn (5)

Treningowo w zawodach wystartował także nasz drifter, Łukasz Guziak (BMW). Mimo problemów technicznych i wymianie dwóch półosi Pupil dojechał do mety na trzecim miejscu w swojej klasie.

kryterium kamionki - fot. Paweł Wawrzyn (6)

– W Jugowicach

W niedzielę zawodnicy biorący udział w Walimskiej Jesieni rywalizowali na zupełnie nowej trasie z Olszyńca do Podlesia. Była to czwarta runda Rajdowego Samochodowego Pucharu Sudetów, która decydować miała o ostatecznej klasyfikacji w całym cyklu.

Tytuł mistrzowski w swojej klasie wywalczyli Kamil Bober i Mariusz Łopata (Fiat SC), którzy w zawodach wystartowali wypożyczonym samochodem, bowiem ich auto nadal znajduje się w odbudowie. Siódme miejsce w zawodach pozwoliło zawodnikom na obronę pierwszego miejsca w łącznej klasyfikacji i zdobycie tytułu mistrzowskiego w swojej klasie.

walimska jesień - fot Kacper Pruchnicki (6)

 

Mistrzami i zwycięzcami Walimskiej Jesieni w swojej klasie został także niezawodny duet Mariusz Brylski / Sławomir Szpot (Suzuki Swift). Zawodnicy po raz kolejny pokazali, że na rajdowych trasach ciężko ich dogonić. Ponadto w przyszłym sezonie zapowiada się przesiadka do mocniejszego auta. Oj będzie się działo!

Po sukcesie dzień wcześniej w Kamionkach Artur Małyszewicz i Remigiusz Kasprzak (Subaru Impreza) ponownie stanęli na podium w klasie VI. I ponownie na drugim miejscu!

walimska jesień - fot Kacper Pruchnicki (5)

W klasie RWD na podium także zobaczyliśmy duet z etatowym pilotem z BGM. Sawek DJRT pilotowany oczywiście przez Ilonę Wojtan zajęli doskonałe trzecie miejsce. Na tej samej pozycji uplasowali się w klasyfikacji Rajdowego Samochodowego Pucharu Sudetów.

Czwarte miejsce w klasie III zajęli Jarosław Witkowski i Zastawka (Fiat CC). Trzynaste miejsce w tej samej klasie zajęli Marcin Biernat / Grzegorz Wójcik (Opel Corsa).

Na drugim podjeździe z zawodów odpali Damian Tomaszewski i Mateusz Łoś(Honda Civic). Ich samochód uległ awarii.

walimska jesień - fot Kacper Pruchnicki (4)

W klasie I na mecie zawodów zameldowali się Eugeniusz Słaby / Paula Chmielnicka (Fiat 126p) – 5 miejsce oraz Bartosz Jagielnicki / Krzysztof Kusiak (Fiat 126p) – 8 miejsce. Już na pierwszym podjeździe udział w zawodach zakończyli bracia Szel (Daewoo Tico), którzy w dość efektowny sposób opuścili trasę zawodów. – To był mój błąd. Z taką prędkością nie dało się wejść w ten zakręt, o czym przekonaliśmy się dość boleśnie – komentuje Sławek Szel. – Niestety karoseria naszej rajdówki nie nadaje się do naprawy, stąd poszukujemy budżetu na odbudowę samochodu na przyszły sezon. Mimo nieukończenia zawodów Sławomir i Tomasz Szel zdobyli tytuł II wicemistrzów w klasie I.

Gratulujemy zawodnikom ukończenia zawodów i zdobycia podium. Już niebawem ponownie zobaczycie ich na rajdowych trasach.

walimska jesień - fot Kacper Pruchnicki (3)

Kryterium Kamionki, E. Słaby / P. Chmielnicka (Fiat 126p) – I miejsce, klasa I

https://www.youtube.com/watch?v=9pcBC-cn484

walimska jesień - fot Kacper Pruchnicki (2)

Walimska Jesień, M. Brylski / S. Szpot (Suzuki Swift) – zwycięzcy zawodów i Mistrzowie Rajdowego Samochodowego Pucharu Sudetów

https://www.youtube.com/watch?v=RRwj8wrg4Xc

walimska jesień - fot Kacper Pruchnicki (1)

Walimska Jesień, A. Małyszewicz / R. Kasprzak (Subaru Impreza) – II miejsce, klasa VI

https://www.youtube.com/watch?v=1M7yFkVnmq4

walimska jesień - fot. Dyziek Krzyżanowski

 

Walimska Jesień, S. Szel / T. Szel (Daewoo Tico) – dachowanie

https://www.youtube.com/watch?v=u9VxuIxe8uQ&feature=youtu.be

 

 

Dodaj komentarz