Rally and Race Team w Azores Rally by wirtualnerajdy.pl 5 rundzie wirtualnych mistrzostw Europy.

309

W kolejnej tegorocznej odsłonie mistrzostw Europy organizowanej przez portal wirtualnerajdy.pl nasz zespół reprezentowało 8 zawodników. Trasa była bardzo wymagająca z dużą ilością mokrego szutru, a na niektórych odcinkach zawodnicy zmagali się również z gęstą mgłą.

13575501_837577606374916_1321456797_o

W klasie JuniorERC przeznaczonej dla samochodów klasy R2 barw zespołu broniło aż 4 zawodników najwyżej sklasyfikowany w „juniorach” został Mariusz Domanus podróżujący po odcinkach Renault Twingo R2 Evo, a rywalizację zakończył na bardzo dobrym 7 miejscu w klasie. Pozostali zawodnicy Tuszyński Jakub(Ford Fiesta R2t), Wysocki Adam(Opel Adam R2) oraz Krzysztof Czechak(Peugeot 208 R2) nie ukończyli zmagań.

W klasie ERC3 nasz zespół reprezentował Damian Zyzak jadący Renault Clio R3. Damian mimo bardzo dobrych czasów i kilku wygranych oesów zakończył zmagania wypadkiem na ostatnim odcinku specjalnym.

W ERC2 tradycyjnie barw zespołu bronił Marcin Marciniec w jego ukochanej Subaru Imprezie N14 N4. Marcin wygrał jeden odcinek kultowy Sete Cidades jednak na pozostałych odcinkach prezentował dosyć mało konkurencyjne wręcz słabe tempo, ale dzięki uporowi zjawił się na mecie i po raz piąty z rzędu stanął na podium tym razem na jego najniższym stopniu. Marcin z przewagą jednego punktu nadal przewodzi w punktacji klasy ERC2.

13579720_837577619708248_1168161370_o

W najwyższej klasie ERC1 mieliśmy dwóch reprezentantów. Michała Białego jadącego Fordem Fiestą R5 oraz Rafała Kurpiosa również jadącego Fordem Fiestą R5. Niestety nie dotarli do mety rajdu żegnając się z nim odpowiednio na odcinku numer 7 i 11.

Zespołowo zajęliśmy siódme miejsce jednak utrzymujemy 3 miejsce w klasyfikacji łącznej.

Następny start naszych zawodników w ERC to asfaltowy rajd Ypres.