RALLY and RACE Team w Rally Liepaja by WirtualneRajdy.pl

Rajd Lipawy w tym roku jest pierwszą rundą Wirualnych Rajdowych Mistrzostw Europy organizowanych przez ekipę WirtualneRajdy.pl dosyć nietypową i specyficzną z powodu braku śniegu.

 

Rajd składał się z 13 szutrowych odcinków specjalnych podzielonych na 5 pętli. Utrudnieniem, a także dodatkowym smaczkiem było to że z systemu SuperRally można było skorzystać raz i tylko pierwszego dnia(po pierwszych 6OSach). Taki format rajdu sprawił, że 2 etap rajdu trzeba było pojechać bez przygód żeby znaleźć się na mecie.

12773031_768487396617271_1744057414_o

Zespół RALLY and RACE w rajdzie reprezentowali:

Junior ERC

W klasie Junior ERC(samochody R2) reprezentowali nas Tomasz Biernat(Ford Fiesta R2t) oraz Mariusz Domanus(Renault Twingo R2 Evo).

Tomek pomimo sukcesywnego zbliżania się do mety na znienawidzonej przez niego nawierzchni, a nawet jazdy przez połowę 8 OS-u z otwartą maską przygodę z Rajdem Lipawy kończy na OS nr 9.

Mariusz konsekwentnie piął się w górę tabeli aż do 7 miejsca w swojej klasie po 11 odcinkach specjalnych. Niestety na odcinku dwunastym zakończył swoje zmagania w rajdzie.

ERC3

W klasie mocnych przednionapędówek mieliśmy reprezentanta w postaci Damiana Zyzaka. Jednak już na trzeciej próbie awarii uległ mechanizm różnicowy co w przypadku jazdy na mokrym szutrze jazdy nie ułatwia. Na szczęście serwis usterkę usuwa i Damian mógł kontynuować walkę. Po drodze wygrał 3 odcinki specjalne! Rywalizację zakończył na 3 miejscu w swojej klasie. Brawo.

ERC2

W klasie aut grupy N nasz zespół reprezentował Marcin Marciniec. Mimo, że nie przepada za luźnymi nawierzchniami to trzymał swoje wysokie tempo. Na odcinku nr 8 ma problemy techniczne, które skutkują uderzeniem w drzewo i gotującym się płynem chłodniczym jednak dociera do serwisu. Wygrywa OS12 i melduje się na mecie ze świetnym wynikiem bo zajmuje 2 miejsce w klasie.

Bardzo mocne rezultaty naszych zawodników sprawiły, że zajmujemy drugie miejsce w klasyfikacji zespołowej!

Dodaj komentarz