Romuald Chałas legenda polskich rajdów na Festiwalowym

Automobilklub Opolski, który jest organizatorem 46 edycji Rajdu Festiwalowego, zaczyna odsłaniać kolejne gwiazdy jakie pojawią się w Opolu w dniach 12-14 czerwca, czyli dokładnie podczas 52 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej.

Wiemy już, że w imprezie udział wezmą piosenkarze Andrzej Dąbrowski i Michał Wiśniewski. Tym razem czas na odsłonięcie gwiazdy rajdowej, która z Opolem jest ściśle związana.

– Jest mi niezmiernie miło poinformować, że udało się nam zaprosić Romualda Chałasa, który pojawi się w Opolu Fiatem 125p Rally – mówi Jarosław Strzelecki, Prezes Automobilklubu Opolskiego. Romuald uczestniczył w naszej imprezie dwukrotnie w 1991 i 1993 roku, kiedy rajd rozgrywany był jako eliminacja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i zajął dwukrotnie trzecie miejsce na podium w klasyfikacji generalnej startując Mazdą 323 4WD.

Romuald Chałas to kierowca rajdowy związany z motorsportem od lat 50-tych. Od 1978 do 1995 czynnie uczestniczył w cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski ścigając się z największymi gwiazdami krajowego jak i światowego sportu samochodowego.

Obecnie były rajdowy Mistrz i Wicemistrz Polski aktywnie uczestniczy w pracach Sejmowej Komisji Infrastruktury oraz przewodzi jako Prezes Automobilklubowi Polski z Warszawy.

Tegoroczny 46 Rajd Festiwalowy powraca do swojej historycznej formuły i podobnie jak w latach 90-tych rozpocznie się z Rynku w Opolu oficjalnym startem. Kibice z Opola będą mogli podziwiać 100 załóg również na Wałach Kanału Ulgi, gdzie rozegrany zostanie Prolog w sobotę 13 czerwca o godzinie 17:30.

Romuald_Chałas

Na trasie pojawią się gwiazdy show biznesu, piosenki, motorpsortu oraz najszybsze samochody rajdowe startujące na trasach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, a także samochody zgłoszone w klasyfikacji Legend, czyli pojazdy produkowane do 1989 roku, których kierowcy ścigać się będą w swojej klasyfikacji.

inf.pras.

Dodaj komentarz