Rozstrzygnięto II edycję konkursu kampanii edukacyjnej Kajetana Kajetanowicza „Bezpieczni za kółkiem”

Dobiega końca tegoroczna II edycja kampanii edukacyjno-informacyjnej „Bezpieczni za kółkiem”. W ramach ogólnopolskiej kampanii odbył się konkurs, który był pretekstem do rozmów dorosłych z dziećmi na temat bezpieczeństwa na drodze. Twórcą i ambasadorem projektu jest trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy – Kajetan Kajetanowicz. Partnerem tegorocznej edycji została firma Pirelli.

I miejsce

Kajetan Kajetanowicz trzy razy z rzędu jako jedyny w historii zdobył tytuł Rajdowego Mistrza Europy, zawodnik Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC). Tegoroczny zwycięzca Rajdu Barbórka (po raz szósty) i Kryterium Asów na ulicy Karowej (po raz siódmy). Mistrz na co dzień aktywnie wspiera i promuje tematy dot. bezpiecznej jazdy i bezpieczeństwa na drodze. Jest autorem ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej „Bezpieczni za kółkiem”, w ramach której, odbywa się coroczny konkurs. W tym roku przesłano około 1000 prac konkursowych wykonanych dowolną techniką. Tematem przewodnim była: zimowa opona przyszłości. „Jestem pod wrażeniem ilości i pomysłowości przesłanych prac. Dziękuję uczestnikom: dzieciom, młodzieży, nauczycielom, rodzicom, opiekunom i dziadkom za poświęcony czas na rozmowę na temat bezpieczeństwa na drodze, czego wynikiem są nadesłane prace” – podsumował Kajetan Kajetanowicz, kierowca LOTOS Rally Team.

II miejsce

Imponująca inwencja! Nasi tegoroczni laureaci!

Tegoroczne prace zaskoczyły Jury. Inwencja oraz pomysłowość autorów była imponująca. Do Biura Konkursu trafiły m.in.: ręcznie zrobione opony, części prawdziwych opon w zmienionych kształtach, felgi, na których znalazły się innowacyjne świecące opony np. wykonane z kolorowej gąbki czy papieru ściernego z kolcami, skonstruowane samochody na gigantycznych oponach, podświetlane konstrukcje, powstały filmy i animacje, wiersze, rysunki, teksty piosenek, występy młodych artystów śpiewających utwory z treściami edukacyjnymi, animacje, rzeźby, wyklejanki, nowoczesne konstrukcje i wiele, wiele innych.

W tym roku laureaci otrzymają nagrody grupowe oraz indywidualne.

III miejsce

Oto lista zwycięzców prac grupowych, którzy otrzymają nagrody finansowe oraz rzeczowe od partnera akcji firmy Pirelli:

  • I miejsce otrzymuje Przedszkole Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi z Choszczna, które nadesłało aż 154 prace w wykonaniu dzieci w wieku od 2 do 7 lat. Prace zaskakują ilością kolorów, spora część z nich to wyklejanki.

  • II miejsce zdobyło Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Niepołomicach, które nadesłało 124 prace w wykonaniu dzieci w wieku 3-6 lat.

  • III miejsce otrzymują uczniowie klas II-V ze Społecznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Edukacyjnego w Gorzowie, którzy nadesłali 112.

Dziękujemy opiekunom za zgłoszenie swoich wychowanków do udziału w konkursie!

Zwycięzcami indywidualnymi tegorocznej edycji konkursu zostali:

  • I miejsce w tegorocznej edycji zajęli bracia: 6-letni Łukasz i 9-letni Tomasz z Warszawy, którzy wykonali nietypową oponę 3D.
  • II miejsce otrzymali: 13-letni koledzy: Tymoteusz i Maciej ze Szkoły Podstawowej nr 11 im. Królowej Jadwigi w Pile, którzy wysłali edukacyjne video o zmianie opon letnich na zimowe.
  • III miejsce zdobyli uczniowie z Bytomia, którzy wysłali nam własnoręcznie stworzony samochód z oponami przyszłości. Pracę wykonała grupa 5 uczniów: Maria, Igor, Łukasz, Igor i Igor.

UWAGA! Biuro Konkursu skontaktuje się ze wszystkimi laureatami. Prosimy śledzić profil: www.facebook.com/KajetanKajetanowicz. W razie pytań prosimy o kontakt z Biurem Konkursu: e-mail: konkurs@mwmpr.pl
oraz nr tel.: 517 760 984.

***

Kajetan Kajetanowicz – kierowca rajdowy (Automobilklub Polski), urodził się 5 marca 1979r.
w Cieszynie, mieszkaniec Ustronia, zawodnik LOTOS Rally Team, trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy 2015, 2016 i 2017 oraz czterokrotny Rajdowy Mistrz Polski w latach 2010-2013.

inf.pras.