„Rubik” w barwach Zestino powalczy o zwycięstwo na Torze Poznań

W sobotę 22 kwietnia 2017 roku rusza sezon jednej z najbardziej prestiżowych lig driftingowych w Europie Drift Masters Grand Prix. W tym roku Adam „Rubik” Zalewski wystartuje w barwach teamu Zestino. Pierwszy start na Torze Poznań.

 NC0A4928-2

W zeszłym sezonie Adam był zawodnikiem Redux Team, natomiast w tym roku będzie go można oglądać w teamie Zestino. Auto, którym „Rubik” wyjedzie na tor, to BMW e30 z silnikiem 2JZ o mocy 600 koni mechanicznych.

Mam nadzieję, że tegoroczny sezon będzie dla mniej awaryjny od poprzedniego, co pozwoli mi rywalizować na jak najwyższym poziomie i uplasować w górnej części klasyfikacji generalnej na koniec rozgrywek”.

Pierwszą styczność z driftem Adam „Rubik” Zalewski miał w wieku 5 lat, kiedy to wspólnie z rodzicami podziwiał rywalizację drifterów w TOYO Drift Cup 2005 na Torze Poznań. Zanim „Rubik” zaczął driftować przez kilka lat jeździł na torach kartingowych, gdzie osiągał mnóstwo sukcesów. Do jego największych osiągnięć w Drift Masters GP można zaliczyć I miejsce w dwóch rundach w sezonie 2015. Na najwyższym stopniu podium Adam Zalewski stawał na Torze Poznań oraz w Płocku.

 NC0A5093-Edit-Edit-2

Drift Masters GP to cykl emocjonujących zawodów driftingowych, w których udział biorą najlepsi zawodnicy z całej Europy. Sam drifting należy do najbardziej widowiskowych i najdynamiczniej rozwijających się dyscyplin sportów samochodowych na świecie. To także wspaniałe motoryzacyjne show kierowców i samochodów, jadących po torze w nieustannym poślizgu. Zawody Drift Masters GP 2017 w Poznaniu otworzy runda FIRST FIGHT. 

Harmonogram 22 kwietnia 2017 Tor Poznań

inf.pras.

Dodaj komentarz