Rusza Avalon Extreme Racing Academy! Szkolenia rajdowe dla niepełnosprawnych kierowców

Avalon Extreme inauguruje cykl szkoleń dla niepełnosprawnych kierowców. Pierwsze spotkanie w ramach Avalon Extreme Racing Academy odbędzie się w najbliższą niedzielę, 23 lipca w Motoryzacyjnym Centrum Szkoleniowym – Moto Park Ułęż.

Avalon Extreme Racing Academy_Plakat

Avalon Extreme Racing Academy jest skierowane do wszystkich kierowców, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności lub rozpocząć profesjonalną karierę sportową. Warunkiem uczestnictwa jest przyjazd na miejsce własnym samochodem.

Całodniowe szkolenie odbędzie się pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Swoją obecność potwierdził również kierowca rajdowy Sebastian Luty. Organizatorzy zapewniają wsparcie merytoryczne i organizacyjne, szkolenie teoretyczne oraz jazdy po torze rajdowym w ramach Race Day.

Inauguracja akademii ma dla nas kluczowe znaczenie, ponieważ zależy nam na tym, aby skutecznie zarażać inne osoby niepełnosprawne naszą pasją do motorsportu. Szkolenia będą odbywać się na różnych poziomach umiejętności uczestników. Pierwsze będzie mieć charakter nauki rajdowego abecadła oraz przede wszystkim inspiracji dla wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił w motosporcie, ale do tej pory z różnych przyczyn nie mogli podjąć takiego wyzwania – powiedział ambasador Avalon Extreme, Sebastian Luty.

Pierwsze szkolenie w ramach Avalon Extreme Racing Academy jest bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy są prowadzone pod adresem: tbidus@avalonextreme.pl

Avalon Extreme Team

Program:

10:00-13:00 – szkolenie teoretyczne

13:00-14:00 – przerwa, catering

14:00-16:00 – jazdy w ramach Race Day

16:00-16:20 – podsumowanie szkolenia

***

Avalon Extreme jest jedynym w Polsce projektem popularyzującym sporty ekstremalne zarówno wśród osób pełnosprawnych, jak i z niepełnosprawnością. Projekt jest prowadzony przez Fundację Avalon od listopada 2015 r. Ambasadorzy Avalon Extreme regularnie biorą udział w wydarzeniach sportowych, w których często rywalizują z pełnosprawnymi sportowcami. Do dyscyplin należą rugby, racing, drift, sitwake oraz soaring, ale ich zakres jest sukcesywnie rozszerzany. Ambasadorami projektu są Tomasz Biduś, Adam Czeladzki, Sebastian Luty, Bartosz Ostałowski oraz Igor Sikorski. Avalon Extreme to drużyna prawdziwych sportowców bez barier.

Avalon Extreme przełamuje stereotypy w postrzeganiu osób z niepełnosprawnością. Motywuje ludzi do pokonywania własnych barier i ograniczeń, stawiając przed nimi nowe wyzwania. Aktywizuje oraz wspiera wszystkich, którzy chcą przezwyciężyć własne słabości i znaleźć sposób na aktywne spędzenie czasu. Avalon Extreme kreuje wizerunek niepełnosprawnych profesjonalnych sportowców – żyjących aktywnie i odnoszących znaczące sukcesy sportowe.

Dodaj komentarz