Rusza budowa Moto Parku Kraków

W Małopolsce od lat brakowało obiektu na którym kierowcy mogliby szkolić swoje umiejętności za kierownicą czy w bezpiecznych warunkach pojeździć szybciej autem. Już niebawem to się zmieni. Właśnie rozpoczęła się budowa toru Moto Park Kraków, dzięki któremu zarówno właściciele samochodów jak i motocykli będą mieli miejsce o którym od dawna marzyli.

 moto_park_krakow_wizualizacja_1_mini

Moto Park Kraków to nowa inicjatywa kierowcy rajdowego Michała Kościuszko, v-ce mistrza świata JWRC, który prowadzi swoją szkołę doskonalenia techniki jazdy. Obiekt szkoleniowo-eventowy usytuowany będzie przy ulicy Rzepakowej. Na jego terenie zlokalizowany będzie tor o długości, w zalezności od konfiguracji 800-1200 metrów, trzy płyty poślizgowe, odcinek szutrowy, sale szkoleniowe oraz hala eventowa o powierzchni 400 metrów kw.

Niebawem planowane jest wejście w życie przepisów obligujacych wszytkich nowych kierowców do odbycia jazd doszkalających w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy. Moto Park Kraków to odpowiedź na naturalne zapotrzebowanie mieszkańców Krakowa na tego typu kursy. Dzięki dogodnej lokalizacji i przemyślanemu projektowi, obiekt gotowy będzie do obsłużenia nie tylko kierowców z Krakowa, ale również z całego województwa. Na terenie ośrodka planowane także rozgrywanie zawodów sportowych, organizowanie zlotów i wszelkich wydażeń o charakterze motoryzacyjnym.

Michał Kościuszko (Szkoła Jazdy Michała Kościuszko): W Krakowie brakowało miejsca, gdzie w bezpiecznych warunkach można było potrenować jazdę samochodem, motocyklem czy gokartem. Jako kierowca rajdowy i wieloletni uczestnik rajdów WRC od dawna marzyłem żeby powstał tu obiekt o funkcjonalności moto parku. Chciałbym abyśmy w miłej, piknikowej atmosferze

 moto_park_krakow_wizualizacja_2_mini

mogli sprawdzić możliwości swojego pojazdu, podszkolić swoje umiejętności czy po prostu szybciej pojeździć. Moto Park Kraków powinien w najbliższym czasie stać się miejscem spotkań

wszystkich entuzjastów motoryzacji. Dzieki zaangażowaniu wielu ludzi oraz przychylności władz Mista Krakowa już niedługo będziemy mogli cieczyć sie pierwszym tego typu ośrodkiem w historii naszego miasta.

Zakończenie budowy Moto Parku Kraków przewidziano na koniec 2016 roku. W ramach działalności obiektu planowane jest regularne zapraszanie kierowców na dni otwarte oraz organizowanie na nim wielu motoryzacyjnych eventów. Do dyspozycji gości będzie m.in. jedyna w Polsce płyta poślizgowa typu „S”. Na torze szutrowym będzie można z kolei pojeździć quadem czy samochodem 4×4. Tutaj też odbywać się będą szkolenia z doskonalenia techniki jazdy, które poprowadzą licencjonowani instruktorzy Szkoły Jazdy Michała Kościuszko.

W planach jest również uruchomienie toru kartingowego na którym zorganizowana zostanie akadamia dla przyszłych kierowców.

 moto_park_krakow_wizualizacja_3_mini

Już od dziś postępy na placu budowy można śledzić na profilu FB: www.facebook.com/motoparkkrakow

Dodaj komentarz