Rusza nowy cykl zawodów – dla każdego!

Rally Stage Cup to cykl organizowany przez Automobilklub Stargardzki, który powstał głównie z myślą o kierowcach, chcących rozwijać swoje umiejętności za kierownicą oraz realizować swoją pasję i marzenia w środowisku sportów motorowych.

_MG_0010

Cykl ten składa się z 6 rund w tym sezonie. Zawody odbywać się będą nie tylko na lotnisku w Kluczewie, ale też z wykorzystaniem zamkniętych dróg ruchu publicznego, niedaleko Stargardu, w województwie Zachodniopomorskim. Termin pierwszej rundy ustalony jest na 26 marca. Zgłoszenia rozpoczną się w dniu 12 marca.

W zawodach wystartować może każdy, kto posiada prawo jazdy, samochód z ważnym przeglądem technicznym oraz ubezpieczeniem OC (zalecane NNW). Organizator nie wymaga by samochód był profesjonalnie przygotowany do tego typu zawodów, ale zalecane jest wyposażenie takie jak: klatka bezpieczeństwa lub rollbar, pasy szelkowe min. 4-punktowe czy fotele kubełkowe. Możliwe jest wypożyczenie kasku na miejscu w biurze zawodów.

Organizator przygotował dla uczestników 2 długie odcinki o charterze rajdowo-wyścigowym, które przejeżdżane będą 5-krotnie. Możliwy jest również przejazd zapoznawczy. Z pewnością nie zabraknie adrenaliny i emocji! A wyniki z poszczególnych przejazdów będzie można śledzić on-line.

Wysokość wpisowego wynosi:

  • W I terminie do 5 dni przed zawodami: 210 zł oraz 180 zł dla członków Automobilklubu Stargardzkiego,

  • W II terminie do 4 dni przed zawodami oraz w dniu zawodów – 250 zł oraz 200 zł dla członków Automobilklubu Stargardzkiego.

Uczestnicy, którzy zostaną najwyżej sklasyfikowani, zostaną nagrodzeni medalami, zarówno w klasyfikacji generalnej jak również w poszczególnych klasach. W klasyfikacji sezonowej na najlepszych zawodników czekać będą nagrody rzeczowe.

Dla zawodników startujących w pełnym cyklu (z dopuszczalnym pominięciem jednej rund) Rally Stage Cup 2017, H-RT Auto & Motorsport zapewnia rabat na zakup akcesoriów / zrobienie rollbar’a / klatki wg. zał. J i montaż.

Dokumenty takie jak regulamin cyklu oraz formularz zgłoszeniowy dotyczący I rundy, zostaną opublikowane w najbliższych dniach na stronie Automobilklubu Stargardzkiego.

Zapraszamy na oficjalny FP Rally Stage Cup:
https://www.facebook.com/RallyStageCup

_MG_1476a

Kalendarz Rally Stage Cup:
I runda – 26.03.2017r.
II runda – 23.04.2017r.
III runda – 14.05.2917r.
IV runda – 20.08.2017r.
V runda – 14.10.2017r.
VI runda – 10.12.2017r.

Patronat medialny nad cyklem obejmuje kwartalnik RALLY and RACE.
Inf. pras.
Agniess.pl

Dodaj komentarz