Rusza Track Day Trophy!

Masz szybkie auto do rajdów, wyścigów lub na ulicę? A może po prostu kochasz skoki adrenaliny i chciałbyś się ścigać czymkolwiek, co posiadasz? Powstaje nowy cykl samochodowy, który być może jest właśnie dla Ciebie. Pierwsze, pilotażowe zawody odbędą się w Toruniu już 23. listopada.

Grupa dobrze znanych w środowisku motorsportowym pasjonatów na początku 2018 roku powołała do życia nową ogólnopolską ligę drifitngową – Drift Trophy, która szybko się rozwinęła i w ciągu niespełna dwóch sezonów stała się znaczącą marką w drifitngowym światku. Przed paroma dniami odbyła się ostatnia, finałowa runda tegorocznego cyklu, będąca jednocześnie oficjalnym zakończeniem sezonu driftingowego w naszym kraju. Łącznie w czterech odsłonach tegorocznej serii wzięło udział przeszło 100 kierowców! Kolejny sezon DT, który już jest w przygotowaniu, ma być jeszcze bardziej imponujący.

Szefostwo serii idąc za ciosem, postanowiło przygotować też serie skierowane do pasjonatów innych form motorsportu.

  • Możemy podać to już oficjalnie: ruszamy z nową ligą, tym razem przeznaczoną głównie dla miłośników szybkiej jazdy po torach – mówi Tomasz Niejadlik, dyrektor Track Day Trophy. – Zdecydowaliśmy, że „Trophy” stanie się poniekąd naszą ogólną marką, hasłem tytułującym naszą działalność na różnych polach motorsportu. W najbliższych miesiącach szykujemy się do uruchomienia nowych serii samochodowych, jednak na przyszłość poważnie bierzemy pod uwagę też wejście w motocykle i karting w wydaniu dla amatorów. Na tę chwilę skupiamy się na dalszym rozwoju Drift Trophy, jednakże pomału ruszamy też z projektem Track Day Trophy i towarzyszącym mu cyklem Mercedes Trophy. W przyszłym roku chcielibyśmy uruchomić również pokrewną serię Time Attack Trophy.

Wszystkie serie mają być realizowane przez grupę organizatorów skupionych w grupie Motorsport Trophy, która za jakiś czas ma przekształcić się w samodzielną, formalną organizację. W tej chwili projekty realizowane są przy współpracy z toruńskimi stowarzyszeniami.

  • Ktoś może zastanawiać się, czy podołamy tak szerokiemu wyzwaniu, które chcemy realizować w aż tylu przestrzeniach – kontynuuje Tomasz Niejadlik. – Skład Motorsport Trophy to grupa niezwykle zaangażowanych pasjonatów, w dużej mierze ludzi o bardzo dużym doświadczeniu organizacyjnym, sędziowskim i zawodniczym. Część z nas, mówiąc kolokwialnie, w zasadzie zęby zjadła przy organizacji wielu imprez dla miłośników motoryzacji i sportów motorowych. Tak więc jestem przekonany, że doświadczenia nam bynajmniej nie zabraknie. Ekipa, którą kieruję, to jednak nie tylko rutyna, ale też wielki zapał młodych ludzi, którzy także są w naszych szeregach. Nie chcemy jednak w tym miejscu się przechwalać, bo to w ogóle nie o to chodzi. Chcielibyśmy, żeby ludzie sami przekonali się, czy jesteśmy w stanie przygotowywać wydarzenia zbieżne z ich pasjami, zainteresowaniami. Ażeby przekonali się, to po prostu muszą przyjechać.

Pierwsze wydarzenie pod hasłem Track Day Trophy będzie miało poniekąd charakter pilotażowy, stąd m.in. bardzo niska, preferencyjna stawka wpisowego – raptem 100 złotych za udział w tym kilkugodzinnym wydarzeniu, które w sobotę, 23. listopada zagości w MotoParku Toruń.

  • Tę pilotażową imprezę robimy bez jakiegoś wielkiego zadęcia, na początku nie nastawiamy się na jakąś wysoką frekwencję, bo zbudowanie renomy tego nowego projektu pewnie zajmie nam trochę czasu, będzie wymagało od nas sporej cierpliwości, ale od czegoś trzeba zacząć – stwierdza dyrektor wydarzenia. – Poza tym Tor Toruń ma krótką asfaltową nitkę. Starzy bywalcy imprez typu track day generalnie preferują dłuższe i szybsze tory, jednakże jesteśmy przekonani, że dla kierowców z nieco mniejszym doświadczeniem ten obiekt pod kątem nauki, zabawy i rywalizacji tym razem będzie w pełni wystarczający, zwłaszcza, gdy w grę będzie wchodziła jazda na czas. Bez względu jednak na to, ile osób do nas tego dnia przyjedzie, to my z pewnością zapewnimy tym ludziom dużą ilość jazdy i świetnej zabawy połączonej z nauką. O to, że uczestnikom naszego Track Day’a nie będzie się nudziło, jestem całkowicie spokojny.

W trakcie wydarzenia nie zabraknie sporej ilości jazd czysto treningowych i przejazdów na czas po 2,5-kilometrowym odcinku, które przybiorą formę rywalizacji. Dla najlepszych przewidziano dyplomy i puchary. Zanim jednak kierowcy wjadą na tor, wezmą udział w krótkim szkoleniu w zakresie bezpieczeństwa. Dla początkujących nie zabraknie też podstawowego instruktarzu w zakresie sportowej jazdy po tego typu obiektach.

Zawodom Track Day Trophy mają towarzyszyć też zmagania w ramach Mercedes Trophy. Każdy posiadacz auta spod znaku trójramiennej gwiazdy, który wezmą udział w wydarzeniu, będzie klasyfikowany zarówno w generalce TDT i w ramach jednej z trzech klas „mercedesowskich”. Dodatkowo w Track Day Trophy przewidziano również dodatkową klasyfikację dla pań (Girls Trophy).

Z racji na spore zainteresowanie wydarzeniem, dużą ilość zapytań od zainteresowanych kierowców, organizatorzy wprowadzili WSTĘPNĄ REJESTRACJĘ uczestników. Aby zagwarantować sobie udział w wydarzeniu, tzn. zapewnić sobie miejsce na liście startowej, należy wysłać zgłoszenie zawierające imię i nazwisko kierowcy, a także podstawową specyfikację techniczną auta (marka, model, moc, itp.) na adres e-mail kontakt@mercedestorunclub.pl. Opłaty startowej będzie można dokonać na miejscu w dniu zawodów.

Oficjalny harmonogram czasowy wydarzenia:
SOBOTA 23. LISTOPADA, MOTOPARK TOR TORUŃ
07.30 – otwarcie bram obiektu / parku maszyn
07.40 – otwarcie biura zawodów, początek rejestracji uczestników i badania kontrolnego aut
09.00 – briefing dla uczestników
09.45 – początek jazd treningowych
11.20 – przerwa techniczna
11.30 – początek przejazdów z pomiarem czasu
16.00 – wręczenie pucharów, nagrodzenie zwycięzców, zakończenie zawodów
17.15 – zamknięcie bram obiektu

Wpisowe: 100zł (płatne w dniu imprezy w biurze zawodów)

Więcej informacji w oficjalnym wydarzeniu na Facebooku (Track Day Trophy o Puchar Toru Toruń, 23. listopada), pod numerem telefonu (+48) 605 58 57 51 oraz pod adresami kontakt@mercedestorunclub.pl i kontakt@drift-trophy.pl

Tekst: Motorsport Trophy

inf.pras.