Rywalizacja na żywo – livestreaming z 1. rundy OPONEO Mistrzostw Polski Rallycross

W inauguracyjnej rundzie OPONEO Mistrzostw Polski Rallycross kibice będą mieli emocji pod dostatkiem. Zadba o to aż 71 kierowców, którzy zgłosili się do zawodów zaplanowanych na 9 kwietnia na Autodromie Słomczyn. Rywalizację będzie można śledzić na żywo nie tylko na torze, lecz także w całej Polsce, bowiem dzięki sponsorowi cyklu dostępna będzie internetowa transmisja na żywo z biegów półfinałowych i finałowych.

 rallycross_slomczyn_05_fot_michal_kondrowski

W najmocniejszej klasie SuperCars zmierzy się siedmiu zawodników. Z pierwszym numerem startowym do rywalizacji ruszy Tomasz Kuchar – ubiegłoroczny Mistrz Polski w Rallycrossie, który w tym sezonie przesiada się z Subaru Impreza do Citroena C4. Na starcie staną także m.in. Mikołaj Otto (Mitsubishi Lancer), czyli II Wicemistrz Polski 2016 oraz Marcin Gagacki (Mitsubishi Lancer) – zdobywca Pucharu Polski Rallycross.

Obiecująco zapowiada się walka w najbardziej licznej klasie SuperNationals. W Słomczynie zobaczymy aż 21 samochodów zaliczanych do tej kategorii. Wśród nich będzie cała pierwsza trójka sezonu 2016, czyli Alan Wiśniewski, Paweł Melon oraz Łukasz Zoll. Ten pierwszy zmienia samochód – z Citroena Saxo przesiada się do Volkswagena Polo, podczas gdy Melon i Zoll pojadą samochodami, którymi startowali w ubiegłym roku, czyli odpowiednio BMW M3 i BMW e30.

17 – to liczba kierowców zgłoszonych w klasie BMW e36. Także w tej kategorii kibice będą mogli obejrzeć czołówkę poprzedniego sezonu. Start w Słomczynie zapowiedzieli m.in. Dawid Struensee – zdobywca Pucharu Polski Rallycross 2016 w klasie BMW e36 oraz Przemysław Wójcicki i Piotr Olszewski, którzy w tym cyklu wywalczyli drugie i trzecie miejsce w tej kategorii.

Również w klasie przeznaczonej dla kierowców dysponujących Fiatami Seicento i Cinquecento nikt nie ma zamiaru odpuszczać walki o tytuł. Na liście zgłoszeń do pierwszej rundy OPONEO Mistrzostw Polski Rallycross widnieją najlepsi zawodnicy ubiegłego sezonu, z mistrzem klasy Łukaszem Grzybowskim na czele, a także Jakubem Wyszyńskim i Łukaszem Kuleszą. Łącznie w tej kategorii wystartuje 16 samochodów.

Na rallycrossowy tor Autodromu Słomczyn wyjedzie także czwórka zawodników zgłoszonych w klasie 126p oraz pięciu młodych kierowców ścigających się konstrukcjach typu buggy opartych na podzespołach Fiata 126p.

1._runda_oponeo_mprc_plakat

Cały dzień zaciętej, sportowej walki i motoryzacyjnych emocji będzie można obejrzeć za darmo, bowiem wstęp na Autodrom Słomczyn, w tym także na trybunę, będzie bezpłatny.

Sponsor tytularny cyklu – firma OPONEO – zadbała także o tych kibiców, którzy chcą śledzić akcję na Autodromie Słomczyn przed ekranami. Na kanale Oponeo Motorsport w serwisie YouTube będzie dostępna transmisja na żywo z biegów półfinałowych oraz finału.

Link do transmisji na żywo: https://www.youtube.com/embed/xFZextsyXpA

lista_zgloszen_1_runda_oponeo_mprc

inf.pras.

Dodaj komentarz