Samochodowe lifehacki Kajetana Kajetanowicza

Kreatywność może nam bardzo ułatwić życie w tematach samochodowych. Jak szybko wyczyścić reflektory? Jak zlikwidować wilgoć w aucie? Tajemnice samochodowych lifehacków odkrywa Kajetan Kajetanowicz – trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy i zdobywca 2. miejsca w Rajdowych Mistrzostwach Świata WRC 2. 
 
Każde auto wymaga naszej uwagi i pielęgnacji. Szczególnie zimą, kiedy szybko robi się ciemno, często pada deszcz lub śnieg, a drogi bywają oblodzone. Warto znać kilka prostych sztuczek, które ułatwią pielęgnację i konserwację samochodu.
 
Sprzątanie tapicerek i walka z sierścią
Właściciele zwierząt wiedzą, jak trudno jest sprzątnąć tapicerkę z sierści po podróży z psami czy kotami. Jest na to szybki sposób! Zamiast sięgać po nieporęczny odkurzacz, który trzeba podłączyć do prądu, wystarczy użyć rolki do czyszczenia ubrań. To o wiele szybsze i skuteczniejsze rozwiązanie.
Przyjemny zapach w aucie
Zawieszka zapachowa może szybko stracić swój pierwotny zapach. Jak ją zastąpić? Tanim i szybkim rozwiązaniem mogą być parzone ziarna kawy, które na długo zapewnią przyjemny zapach w samochodzie. Dla wygody można je umieścić w materiałowym woreczku i powiesić pod lusterkiem.
 
Czyszczenie reflektorów
– Plastikowe reflektory z czasem matowieją pod wpływem promieni słonecznych. Jak je odnowić? Jeśli nie mamy odpowiednich kosmetyków do samochodu, najprostszą metodą będzie posmarowanie ich pastą do zębów, a następnie spłukanie wodą – powiedział Kajetan Kajetanowicz.
Pozbądź się wilgoci 
Wsiadając do samochodu w mokrych butach, sprawiamy, że powstaje w nim wilgoć. Szczególnie często zdarza się to w okresie zimowym. Można ją zlikwidować, zostawiając w samochodzie żwirek dla kota wsypany do materiałowego woreczka. Proste, ale działa!
Dobra widoczność 
Warto dbać o to, aby wszystkie szyby w samochodzie były idealnie czyste. Po umyciu wodą i osuszeniu można je wyczyścić za pomocą stalowej wełny, która dokładnie usunie cały brud, która świetnie nadaje się także do czyszczenia lusterek w samochodzie.
To pięć bardzo prostych sposobów od Kajetana Kajetanowicza, dzięki którym domowymi sposobami utrzymamy zimą nasze auto w dobrej kondycji. Pamiętajmy, że dbając bezpieczeństwo, warto regularnie dokonywać przeglądów auta i sprawdzać stan naszych opon.