Samochodowe Mistrzostwa Białegostoku nadchodzą!

Już za niespełna trzy tygodnie otworzymy kolejny cykl Samochodowych Mistrzostw Białegostoku. 25 lutego w Białymstoku odbędzie się I runda SMB 2017. Po raz czwarty rozegramy również Zimowe Grand Prix.

25 lutego na stadionie miejskim w Białymstoku odbędzie się I runda tegorocznego cyklu Samochodowych Mistrzostw Białegostoku. Sezon otworzy IV Zimowe Grand Prix miasta. Podobnie jak przed rokiem rozpoczniemy rywalizację przy ulicy Słonecznej. I podobnie jak przed rokiem każda runda cyklu będzie zaliczana do Samochodowych Mistrzostw Okręgu Białostockiego.

Inauguracyjna runda SMB to cztery próby sprawnościowe. Kierowcy dwukrotnie pojadą próbę tradycyjnie i dwukrotnie w innej konfiguracji. Przypomnijmy, że w cyklu Samochodowych Mistrzostw Białegostoku może wystartować każdy kierowca. Impreza będzie miała formę konkursowej jazdy samochodem i składać się będzie tradycyjnie z prób sprawnościowych. To kolejna impreza skierowana do kierowców amatorów, bez licencji zawodniczych i do udziału nie jest wymagany specjalnie przygotowany samochód. Wystarczy prawo jazdy kategorii B, pilot oraz sprawny technicznie samochód wraz z ubezpieczeniem OC.

Klasyfikację ubiegłorocznego cyklu Samochodowych Mistrzostw Białegostoku wygrała załoga Tomasz Wasilewski/Karolina Kiszko (Adigo RT) przed załogą STAG Rally Team Marcinem Dziewiątkowskim i Tomaszem Kraczko. Trzecie miejsce zanotowali Robert Kwaśniak i Adam Reszuta.

Wszelkie informacje na temat imprezy dostępne będą na oficjalnej stronie cyklu (smbap.pl) oraz na profilu facebookowym cyklu (Samochodowe-Mistrzostwa- Białegostoku). Serdecznie zapraszamy również do kibicowania najlepszym amatorskim załogom rajdowym z naszego województwa!

inf.pras.

Dodaj komentarz