Sara Kałuzińska – kobieta w rallycrossie.

Sara Kałuzińska – młoda zawodniczka, która w tym sezonie przesiadła się z gokarta do Seicento w specyfikacji Rallycross podsumowała start w 2 rundach Mistrzostw Polski. Obie Rundy odbyły się na torze w Słomczynie ale były skrajnie różne – jedna słoneczna, a druga totalnie mokra. Zapraszamy do przeczytania podsumowania Sary.

W tym jakże trudnym roku dla nas wszystkich, udało mi się uzyskać licencję wyścigową oraz rozpocząć starty w nowej dyscyplinie – Rallycross.

Mój debiutancki start odbył się na torze w Słomczynie podczas 2 rundy Mistrzostw Polski Rallycross. Przekonałam się jak emocjonująca jest ta odmiana motorsportu.

Bardzo zaskoczył mnie fakt jak miło zostałam przyjęta do grona zawodników. Podczas debiutu zapoznawałam się z samochodem jak i techniką jazdy na torze – były to moje początkowe kilometry w sportowym samochodzie, bo nigdy wcześniej nie jeździłam samochodami z manualną skrzynią biegów.

Trzecia runda MPRC odbyła się ponownie w Słomczynie, gdzie zdobywałam kolejne kilometry doświadczenia, a Błękitny Obłoczek otrzymał nową skrzynię biegów – dużo krótszą niż podczas debiutanckiej rundy. Mimo bardzo trudnych warunków na torze – praktycznie cały weekend padało co spowodowało, że odcinki szutrowe zmieniły się w płynącą błotnistą maź. Ukończyłam każdy bieg kwalifikacyjny i stoczyłam kilka fajnych pojedynków z innymi zawodnikami. Pierwsze okrążenia na mokrym torze uznaje za udane – z wyjazdu na wyjazd poprawiałam czasy mimo pogarszających się warunków.

Kolejnym przystankiem cyklu Mistrzostw Polski jest runda Mistrzostw Centralnej Europy na Słowacji jednak niestety muszę zrezygnować z tego startu.

Dziękuje bardzo Wszystkim którzy mnie wspierają i Wam drodzy Kibice za wsparcie!

W debiutanckim sezonie Sarze pomagają firmy: Dynamic – Custom Classic Restomod, BOSCH Centrum Agares, Metabo, BieRni Motorsport.

Niesamowite ujęcia z toru zapewnia Kodix Foto, BieRni Motorsport służy radą odnośnie techniki jazdy, a Sandra Imielińska San Imi Driver dba o to żebyście byli na bieżąco z tym co dzieje się podczas weekendu, dzięki relacjom i postom na FB.

Co nowego u Sary możecie sprawdzić na: Sara Kaluzinska Racing.

inf.pras.