Sebastian Luty wygrywa pierwszą rundę Avalon Extreme Race Day Cup

Inauguracja nowego cyklu motoryzacyjnego, Avalon Extreme Race Day Cup przyciągnęła 71 kierowców z całej Polski. Uczestnicy rywalizowali w trzech klasyfikacjach – generalna, AWD oraz ON (niepełnosprawni). W tej ostatniej bezkonkurencyjny okazał się Sebastian Luty. W klasyfikacji generalnej ambasador Avalon Extreme uplasował się na 26. miejscu. Impreza odbyła się na podwarszawskim Torze Modlin. Gościem specjalnym wydarzenia był Leszek Kuzaj.

Materiał prasowy (2)

Avalon Extreme Race Day Cup to nowa seria zawodów motoryzacyjnych ponad podziałami, przeznaczona zarówno dla sprawnych, jak i niepełnosprawnych kierowców. W ramach cyklu odbędzie się sześć rund pucharowych na czterech różnych torach w Polsce. Podczas inauguracji na nowoczesnym Torze Modlin nie zabrakło wysokooktanowych emocji oraz zaciętej rywalizacji, której sprzyjała formuła time attack.

Wśród kierowców z niepełnosprawnością najlepiej spisał się ambasador Avalon Extreme, Sebastian Luty, który „wykręcił” najlepszy czas za kierownicą 390-konnego Mitsubishi Lancera EVO X. – Start w zawodach stanowił dla mnie ogromne wyzwanie. Był to dla mnie przede wszystkim bardzo porządny test przed udziałem w kolejnych imprezach. Przed inauguracją sezonu, samochód przeszedł gruntowne zmiany, m.in. silnika, skrzyni czy zawieszenia. Poziom rywalizacji był wysoki, dlatego tym bardziej czuję satysfakcję z osiągniętych wyników. To dobry prognostyk przed resztą sezonu – powiedział Sebastian Luty, który w klasyfikacji generalnej był 26., a w AWD (bez podziału na klasy) uplasował się na 11. pozycji.

Materiał prasowy

Na starcie kategorii ON stanęło 15 kierowców z niepełnosprawnością. Aktualnie trwają zapisy na kolejną odsłonę cyklu, która odbędzie się 12 maja na Moto-Park Ułęż. Cykl powstał dzięki współpracy Avalon Extreme z Race Day. Wielki finał będzie mieć miejsce na warszawskim Bemowie 8 września.

***

Avalon Extreme jest jedynym w Polsce projektem popularyzującym sporty ekstremalne zarówno wśród osób pełnosprawnych, jak i z niepełnosprawnością. Projekt jest prowadzony przez Fundację Avalon od listopada 2015 r. Ambasadorzy Avalon Extreme regularnie biorą udział w wydarzeniach sportowych, w których często rywalizują z pełnosprawnymi sportowcami. Do dyscyplin należą rugby, racing, drift, sitwake, workout oraz soaring, ale ich zakres jest sukcesywnie rozszerzany. Ambasadorami projektu są Tomasz Biduś, Adam Czeladzki, Sebastian Luty, Bartosz Ostałowski, Szymon Klimza oraz Igor Sikorski. Avalon Extreme to drużyna prawdziwych sportowców bez barier.

Sebastian Luty (L) i Maciej Manejkowski_Facebook

Avalon Extreme przełamuje stereotypy w postrzeganiu osób z niepełnosprawnością. Motywuje ludzi do pokonywania własnych barier i ograniczeń, stawiając przed nimi nowe wyzwania. Aktywizuje oraz wspiera wszystkich, którzy chcą przezwyciężyć własne słabości i znaleźć sposób na aktywne spędzenie czasu. Avalon Extreme kreuje wizerunek niepełnosprawnych profesjonalnych sportowców – żyjących aktywnie i odnoszących znaczące sukcesy sportowe.

Więcej informacji:

http://avalonextreme.pl/

https://www.facebook.com/AvalonExtremeSports/

inf.pras.

Dodaj komentarz