Sezon startuje na Motoarenie

Aż 35. kierowców elektrycznych rajdówek wystartuje w inaugurującym sezon Toruńskiej Ligi Rajdowej modeli RC 11. Rajdzie Zimowym. Zawodnicy o pierwsze punkty walczyć będą na Motoarenie.

MJ0_4485

Sezon 2016 Toruńskiej Ligi Rajdowej zapowiada się niezwykle imponująco. W kalendarzu znalazło się aż 16 imprez dla samochodowych modeli zdalnie sterowanych. Po raz pierwszy Toruń gościć będzie miłośników jazdy po bezdrożach – Toyota Adventure Gothica to pierwsze rajdy terenowe w małej skali. Klasycznie zawodnicy walczyć będą o punkty w rajdowych i rallycrossowych mistrzostwach Torunia. Pierwszy start już w niedzielę, 28. lutego na Motoarenie.

 

Rajdowy sezon modeli RC tradycyjnie rozpoczyna Rajd Zimowy. I choć już po raz kolejny “Zimowy” będzie tylko z nazwy, to na brak emocji i widowiskowej jazdy z pewnością narzekać nie będzie można. Na liście zgłoszeń widnieje aż 35. nazwisk zawodników z różnych krańców Polski – od Warszawy, po Łódź, Poznań, Skierniewice, Bydgoszcz, Włocławek i Nowe Miasto Lubawskie. Na odcinkach specjalnych pojawi się 9. samochodów królewskiej klasy WRC, które osiągają prędkość bliską 100km/h. Mocno, jak na zawody RC, obsadzona została klasa “osiek” – tutaj walczyć będą trzy rajdówki napędzane tylko na jedną oś. Wśród nich Patryk Rogacki w Suzuki Swifcie S1600, zwycięzca rajdowego castingu Radia GRA.

 

Do walki o pierwsze punkty włącza się aktualny rajdowy mistrz Torunia, Bartek Blachowski. Na Motoarenie zobaczymy również triumfatorów poszczególnych klas z sezonu 2015 – Piotrka Wróblewskiego, Filipa Ziembikiewicza, Łukasza Bilinkiewicza czy Marka Rauchfleisza. Imponująco wygląda także lista debiutantów, stawiających swoje pierwsze kroki w rajdowych mistrzostwach Torunia. W tym roku najlepszy z nich otrzyma specjalny “Puchar Debiutanta”.

MJ0_4582

Na zawodników w niedzielę czekać będzie blisko 11. odcinków specjalnych zlokalizowanych na wschodnim parkingu toruńskiej Motoareny. Jeśli pogoda zafunduje opady deszczu, rywalizacja przeniesie się pod dach żużlowego stadionu. Konfiguracja tras ulegnie zmianie – organizatorzy zapowiadają więcej szybszych prostych i łuków, aby pozwolić “wurcom” zademonstrować swoje moce drzemiące pod maskami. Kilka nowości w regulaminie wprowadzi więcej adrenaliny do walki o pierwsze podium – jedną z nich jest Power Stage, za zwycięstwo nagradzany dodatkowymi punktami.

 

Rok temu najlepszy na trasach Rajdu Zimowego okazał się Bartek Blachowski. Podium uzupełnili nieobecni na tegorocznej liście Igor Stasz i Michał Wieczorkowski z Warszawy. Zapowiada się więc emocjonująca walka i pytanie – kto zastąpi “Stolicę” na podium. Czy popularny “Blaszak” ponownie będzie najskuteczniejszy na betonowej, zimowej kostce?

 

Zapraszamy w niedzielę, 28. lutego na Motoarenę. Wielkie emocje w małej skali – startuje 11. Rajd Zimowy modeli RC.

MJ0_4773

Szczegóły na www.rc.torun.pl

Tekst: Michał Jasiński, foto: Michał Jasiński

inf.pras.

Dodaj komentarz