SKP Rallycross Team gotowy do trzeciego startu

W tym roku Mistrzostwa Polski Rallycross działają na wysokich obrotach. Samochody ledwo ostygły po ostatnich emocjach w Słomczynie, a już w najbliższy weekend (24-25 września) po raz trzeci w tym sezonie zespół SKP Rallycross Team stanie do walki z najszybszymi kierowcami rallycrossowymi w kraju.

Łukasz Tyszkiewicz i Łukasz Nagraba mają za sobą udany występ w drugiej rundzie sezonu. Postęp w wynikach był widoczny z okrążenia na okrążenie toru w Słomczynie. Wygrana finałowej rozgrywki w klasie Super National – 2000 przez Łukasza Tyszkiewicza zaostrzyła apetyt zawodnika SKP Rallycross Team na kolejne sukcesy. Również Łukasz Nagraba zakończył rywalizację na bardzo dobrym trzecim miejscu w klasie S1600. Solidne tempo podczas całego weekendu oraz kontaktowa jazda w finałowym biegu dają powody do zadowolenia Nagrabie. Dlatego plan na najbliższy weekend jest prosty, kontynuowanie walki o czołowe miejsca w klasyfikacji każdej z klas.

Łukasz Tyszkiewicz: “Organizatorzy Mistrzostw Polski Rallycross narzucili wysokie tempo, jeśli chodzi o kalendarz. Niecałe dwa tygodnie odstępu pomiędzy kolejnymi rundami to duże wyzwanie logistyczne, jednak jesteśmy gotowi. Po bardzo udanym ostatnim występie mam ochotę na dalszą walkę o najwyższe lokaty w swojej klasie. Mam nadzieję, że praca, jaką wykonaliśmy w trakcie tego krótkiego okresu przygotowawczego, pomoże nam jeszcze lepiej zaprezentować się w Słomczynie. Doświadczenie z poprzednich rund będzie kluczowe. Na pewno pogoda może odegrać w rywalizacji znaczącą rolę, ponieważ zapowiadane są opady deszczu. Z pewnością doda to jeszcze większej pikanterii w naszych pojedynkach na torze.”

Łukasz Nagraba: “Druga runda Mistrzostw Polski Rallycross pokazała mi, że razem z zespołem idziemy w dobrą stronę z naszym Oplem Adamem RX. Bardzo się cieszę, że w finałowym biegu klasy S1600 udało mi się nawiązać zaciętą walkę z kolegami. Mam nadzieję, że podczas trzeciej rundy będziemy jeszcze bliżej kolegów. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, moja pewność za kierownicą jest coraz większa, dlatego nastawiam się na walkę od pierwszych metrów. Pewną niewiadomą jest pogoda. Niektóre prognozy pokazują deszcz nad Słomczynem w najbliższy weekend. W takiej sytuacji wygra ten, kto szybciej dostosuje się do nowych warunków. Liczę na to, że uda mi się odnaleźć szybko dobry rytm na mokrym torze jeśli będzie taka potrzeba”