Słobodzian drugi raz w Sopocie

Rok temu Marcin Słobodzian zadebiutował w cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski podczas 16 LOTOS Grand Prix Sopot-Gdynia, zajmując w pierwszym starcie trzecie miejsce na podium. W tym roku krakowianin powraca na znaną sobie trasę i zamierza powalczyć o najwyższy stopień podium podczas 7 i 8 rundy GSMP Sopot 2014.

Rywalizacja na 3050 metrowej trasie rozpoczyna się w sobotę 12 lipca. Kibice podczas dwóch dni zawodów obejrzą 8 przejazdów, w tym aż cztery wyścigowe. W sobotę pierwsi kierowcy wyjadą na trasę prowadzącą ulicą Malczewskiego w Sopocie w stronę Gdyni o godzinie  10:30, a pierwszy wyścig ruszy o 14:30. Niedzielna runda rozpoczyna się o godzinie 9:30, a wyścigi rozpoczną się 30 minut po południu.

Na liście zgłoszeń 17 LOTOS Grand Prix Sopot-Gdynia zaliczanego do 7 i 8 rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, widnieje ponad 50 nazwisk.

Marcin Słobodzian: W ubiegłym roku debiutowałem w Sopocie w wyścigach górskich. To było super przeżycie pojawić się na starcie jednego z najciekawszych wyścigów w Polsce. W pierwszy dzień świętowałem pierwsze w karierze podium. Zdobyłem trzecie miejsce w N+2000, w którym pojawiło się sporo szybkich kierowców. Niestety niedziela to rozczarowanie i awaria, dlatego mam niedosyt jazdy po sopockiej ulicy, który mam zamiar już w ten weekend zaspokoić. Nie mogę się doczekać spotkania z kolegami z GSMP i poprawienia mojego wyniku. Miejska trasa nie jest zbytnio pod górę. Całość dopełnia rondo, rodem z Monte Carlo, na którym samochody E1 będą miały wiele problemów, dlatego tu widzę swoją szansę. Postaram się nieco pogonić Openy i kto wie, może być ciekawie. Nie widziałem zawodów z tak wspaniałą otoczką, atmosferą. Możemy wypocząć, pościgać się, a więc wszystko w jednym miejscu. Jak pokazują poprzednie sezony, autem grupy N, można wskoczyć w generalce na podium. Jak będzie tym razem, pokażą podjazdy wyścigowe. Zapraszam wszystkich wczasowiczów, odwiedzających Sopot, Gdynię i Gdańsk. Trasa znajduje się jedynie 2 km od molo, a więc warto wybrać się i oprócz plaży zobaczyć szybkie wyścigowe samochody. Dziękuję moim sponsorom za wsparcie startów w GSMP: firmie Rodax, Witek Motorsport, Uni-Matic, Flora Kraków, Arispol, Rabaty Budowlane oraz ABART wykładziny. Patronat medialny nad moimi startami w tym sezonie objął portal www.wyscigigorskie.pl.

inf. pras.

Dodaj komentarz