Słobodzian po Rajdzie Nadwiślańskim

Metą na Placu Fryderyka Chopina w Puławach i wręczeniem pucharów zwycięskim załogom zakończył się Rajd Nadwiślański, druga eliminacja RSMP. Duży sukces odniosła w nim załoga Marcin Słobodzian z Kamilem Kozdroniem, którzy dowieźli swojego Forda Fiestę R5 na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej rajdu.

Marcin Słobodzian: Pierwszy odcinek specjalny wyszedł nam nie najgorzej. Jjednak już kolejny, z powodu sporych problemów technicznych zepchnął nas na dalsze miejsce ze sporą stratą do konkurencji. Najważniejsze, że udało nam się w serwisie naprawić usterkę, wymieniliśmy zawór pop-off i udało się już przejechać całą drugą pętlę bez najmniejszego problemu. Ostatnie trzy oesy były bardzo fajne i dużo poprawiliśmy się czasowo. Pomogła między innymi wymiana opon, bo początkowo zaryzykowaliśmy i pierwszą pętlę jechaliśmy na miękkiej mieszance. Ryzyko jednak nie za bardzo się opłaciło. Jechało się gorzej, przynajmniej nie pod mój styl jazdy, opony się przegrzewały, więc mieliśmy z nimi małe problemy. Po zamianie zacząłem się wjeżdżać w samochód, bo zmieniła się jednak jego charakterystyka. Myślę, że gdybyśmy jechali na nich od początku, to w drugiej pętli byłoby nam dużo łatwiej. Moglibyśmy jeszcze urywać po kilka sekund na każdym odcinku. Ale bardzo się cieszymy, że pomimo awarii, która kosztowała nas pewnie około minuty, dojechaliśmy na trzeciej pozycji. Szkoda że rajd był tak krótki, bo z powodu nawet drobnej przygody nie było już możliwości odrobienia strat.

Kamil Kozdroń: Rajd średnio mi się podobał. Odcinki tutaj są specyficzne, niesamowicie śliskie. I co gorsza, jadąc po tych trasach nie jesteśmy w stanie ocenić dlaczego i gdzie jest tak ślisko. Jest to niesamowicie frustrujące Trzeba jechać badając przyczepność, nie można skupić się tylko na torze jazdy i wykorzystaniu limitu samochodu. Jesteśmy zadowoleni z wyniku. Trzecie miejsce jest bardzo dobrym rezultatem.

Warto wspomnieć, że jest to już drugie podium z rzędu w drugim starcie Marcina i Kamila samochodem R5

Partnerami załogi na tym rajdzie są: Rodax Budownictwo, Attic/PSB Profi Centrum Budowlane, Isover Saint – Gobain, Abart Wykładziny, Flora, Rallytechnology

inf.pras.