Słowackie Banovce otworzą druga część sezonu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 2017

Niespełna dwa tygodnie po tym, jak przeżywaliśmy emocje 9. Wyścigu Górskiego Limanowa, na zawodników czeka kolejny wyścigowy weekend. Stawka Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski przenosi się na Słowacje, walczyć o punkty na trasie z Uhrovec – Jankov Vrsok. Lista zgłoszeń tegorocznej edycji liczy łącznie 105 zawodników, z czego ponad połowę stanowić będą Polacy (57 kierowców). Drugą najliczniejszą nacją będą Słowacy (41 zgłoszonych).

Foto 1 - Agnieszka WoBkowicz

W Banovcach walka będzie się toczyć nie tylko w ramach 7. i 8. rundy Mistrzostw Polski GSMP i GSMP Samochodów Historycznych, ale również jako runda pucharu Strefy Europy Centralnej FIA CEZ i FIA CEZ Samochodów Historycznych oraz aż czterech cykli słowackich rozgrywek – jako runda Mistrzostw Słowacji i Wyścigowego Pucharu Słowacji.

Na starcie pojawi się prawie cała dziesiątka klasyfikacji generalnej GSMP, na czele z nowym liderem Waldemarem Kluzą (Skoda Fabia S2000), Dubaiem (Mitsubishi Lancer Berg Monster) i Romanem Baranem (Mitsubishi Lancer). Zabraknie niestety Andrzeja Szepieńca.

Foto 2 - Agnieszka WoBkowicz

Swoją obecność deklarują za to czołowi zawodnicy klasyfikacji poszczególnych grup GSMP, a w tym liderzy: Grupa A – Grzegorz Kozioł (Mitsubishi Lancer) i Piotr Ostrowski (Mitsubishi Lancer), Grupa N – Rafał Serafinowicz (Mitsubishi Lancer), A/PL – Michał Żywarski (Subaru Impreza), A/PL-Clio – Mateusz Misiewicz (Renault Clio), E0 – Gabriel Kubit (Honda Integra).

Gdy do tego składu dodamy czołówkę słowackich zawodników to nie trzeba lepszej rekomendacji, że na jednej z najbardziej technicznych tras i dysponującej największym średnim wzniosem (blisko 12%), czeka kibiców wyjątkowe wyścigowe widowisko, a wszystko to nie całe 2,5 godziny drogi od polskiej granicy. Zapraszamy do Banovców na Jankov Vrsok 2017.

Foto 3 - Agnieszka WoBkowicz

– – – – –

Po więcej informacji z cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski zapraszamy na nasz facebook.com/pzmGSMP!

Fot. Agnieszka Wołkowicz – wolne od materialnych praw autorskich
Tekst: Mateusz Buchtyar

Dodaj komentarz