SMT na półmetku – rywalizacja w pełni

Trzy rundy Samochodowych Mistrzostw Tychów 2017 już za nami. Kolejne – czwarte z sześciu zaplanowanych na ten rok zawodów na torze Fiata – już za niecałe dwa tygodnie – w niedzielę 25 czerwca. W połowie sezonu trudno wskazywać faworytów do końcowych triumfów, bowiem praktycznie w każdej klasie rywalizacja jest nie tylko zacięta, ale przede wszystkim – bardzo wyrównana.

smt_3_2017_lr_fot_piotr_wyparlo_0d2a5647

Zgłoszenia do zawodów zaplanowanych na pierwszą niedzielę wakacji będzie można wysyłać już od poniedziałku, 12 czerwca. Kierowcom, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności podczas sportowej rywalizacji na obiekcie Fiat Chrysler Automobiles, polecamy nie zwlekać z wypełnieniem formularza zgłoszeniowego, bowiem imprezy organizowane przez Automobilklub Ziemi Tyskiej cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Limit osiemdziesięciu załóg, które mogą wziąć udział w jednej rundzie, wyczerpuje się błyskawicznie.

Podczas czwartej odsłony tegorocznych zmagań o miano Samochodowego Mistrza Tychów kierowców czeka kolejne urozmaicenie – zupełnie nowa trasa próby sportowej o długości 3 km. Podobnie jak poprzednio, także 25 czerwca zawodnicy będą pokonywać ten dystans trzykrotnie. O wynikach zdecyduje suma czasów z wszystkich przejazdów.

smt_3_2017_lr_fot_piotr_wyparlo_0d2a6011

Do końcowej klasyfikacji cyklu wlicza się pięć najlepszych rezultatów, dzięki czemu na walkę o tytuł mają szansę także ci zawodnicy, którzy nie mogli uczestniczyć we wszystkich rundach, a także ci, których z danych zawodów wykluczyła np. awaria. Najbardziej zacięta batalia toczy się w klasie 2 i 4. W tych kategoriach dwie czołowe załogi dzieli zaledwie trzy punkty. Jeszcze ciaśniej jest w klasyfikacji samochodów z tylnym napędem, gdzie drugi zawodnik traci do pierwszego raptem jeden punkt, a trzeci – tylko cztery oczka. W pozostałych klasach różnice też nie są duże, zważywszy na fakt, że w jednych zawodach z cyklu SMT można zdobyć nawet 30 punktów (w zależności od frekwencji). Pełna klasyfikacja Samochodowych Mistrzostw Tychów jest dostępna na stronie Automobilklubu Ziemi Tyskiej:www.azt.tychy.pl.

Wszystkich kibiców chętnych do obejrzenia rywalizacji zapraszamy w niedzielę, 25 czerwca na tor testowy Fiat Chrysler Automobiles w Bieruniu. Wstęp na imprezę jest wolny. Na miejscu nie tylko będzie można się posilić, ale także spróbować świetnej włoskiej kawy.

smt_3_2017_lr_fot_piotr_wyparlo_0d2a6039

Podobnie jak w poprzednich sezonach, także i w tym roku Samochodowe Mistrzostwa Tychów mogą się odbyć dzięki wsparciu sponsorów i partnerów Automobilklubu Ziemi Tyskiej: Fiat Chrysler Automobiles Polska, Silesia Oil – AVIA, Inter Cars, dystrybutor żywic poliestrowych www.zywica.eu, Miasto Tychy, Info Graf, Time4, Super-Nowa.pl.

inf.pras.

Dodaj komentarz