Spa Rally odwołane!

Spa Rally, które miało stanowić ostatnią rundę ERC zostało oficjalnie odwołane. Organizatorzy poinformowali o tej decyzji chwilę temu, informując, że obecna sytuacja związana z pandemią koronawirusa nie pozwala na sprawną organizację rajdu.

FIA World Rally Championship / Round 13 / Rally RACC Catalunya/Rally de Espana / Oct 24-27, 2019 // Worldwide Copyright: Toyota Gazoo Racing WRC

Początkowo Spa Rally miało odbyć się w marcu, i być częścią tylko Mistrzostw Belgii, ale organizatorzy postanowili zmienić datę z powodu rozwijającej się pandemii koronawirusa. W późniejszym czasie w wyjątkowych okolicznościach Spa Rally został włączony do kalendarza ERC jako ostatnia runda tegorocznego kalendarza. Mimo wielu starań impreza, która miała liczyć dużą ilość kilometrów oesowych niestety się nie odbędzie. Przy takim obrocie sytuacji Mistrza Europy poznamy już niebawem po zakończeniu Rajdu Wysp Kanaryjskich, w których wystartuje także Miko Marczyk. Największe szansę na zgarnięcie tytułu ma  Oliver Solberg, który na Rally Islas Canarias Skodę Fabię R5 zamieni na Volkswagena Polo R5.

Autor: Dominik Reda