Sukces zajęć pozalekcyjnych w ramach projektu „Pierwszy krok w kartingu”

Po raz kolejny sport kartingowy przebija swoją popularnością inne ogólnodostępne dziedziny sportów. W jedynym takim w Polsce realizowanym programie, w którym bezpiecznie i aktywnie integrują się grupy dzieci i młodzieży w różnym wieku swojego życia w ramach ogólnopolskiej akcji „Przez zabawę do bezpieczeństwa” wzięło udział ponad 1500 dzieci i młodzieży z regionu Tarnowa, Brzeska, Bochni i Dąbrowy Tarnowskiej.
11536889_n
W projekcie sportowo-edukacyjnym z cyklu PIERWSZY KROK W KARTINGU dzieci przedszkolne i młodzież szkolna oraz osoby niepełnosprawne uczestniczyły w zajęciach pozalekcyjnych w formie szkoleń na obiekcie sportowym: Małopolskiego Ośrodka Sportów Motorowych – Torze SPEED RACE Tarnów, gdzie w bezpiecznych warunkach i pod okiem fachowców mogły razem w grupie poprawiać swoje umiejętności jazdy oraz w aktywny sposób uczyć się bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zajęcia łączyły tematykę bezpieczeństwa z dobrą zabawą i pasjonującą rywalizacją z wykorzystaniem gokartów. Uczestnicy mieli okazję zapoznania się, treningu i kontaktu od najmłodszych lat z pojazdami mechanicznymi, jakimi są gokarty oraz nabycie wiedzy, informacji i umiejętności praktycznych na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Sport kartingowy jest doskonałą szkołą motoryzacji. Jest to sport bezpieczny, bardzo emocjonujący, a jednocześnie kształcący i wychowujący. Młodzież zapoznaje się ze sposobem właściwego kierowania pojazdem mechanicznym, a także budową oraz mocą i elastycznością silników spalinowych.
587480932_n
Sport kartingowy odgrywa olbrzymią rolę w dziedzinie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, jeżdżąc kartem po torze można poczuć się, jak bylibyśmy na prawdziwej ulicy. Łatwość bezpiecznego wprowadzenia karta w poślizg sprawia, że z jazdy na karcie sporo doświadczeń wynieść mogą również w późniejszym życiu. Bez ryzyka mogą nauczyć się opanowywania poślizgu oraz poznawania jego powstawania. Przesiadając się później na samochód nie będą musieli zapoznawać się z poślizgiem od początku, lecz tylko zaadoptować zdobyte na karcie doświadczenie. W związku z powyższym karting to również doskonała szkoła refleksu, błyskawicznego startu, jazdy poślizgiem kontrolowanych oraz sprawnego i bezpiecznego prowadzenia samochodu.
5805512770_n
Wszystkie informacje o projekcie i całej akcji znajdują się na stronie: www.gokarty-tarnow.pl
TRENUJEMY I PÓŹNIEJ JEŹDZIMY DUŻO BEZPIECZNIEJ !
inf.pras.

Dodaj komentarz