Świetne kwalifikacje OLIMP Motorsport

Reprezentant OLIMP Motorsport, Robert Lukas, zaliczył bardzo udane kwalifikacje podczas pierwszej rundy Porsche Supercup na torze pod Barceloną. Polak wywalczył w czasówce piąte miejsce, więc jutro ustawi swoje pucharowe Porsche w trzecim rzędzie i będzie miał spore szanse na walkę o czołowe lokaty.

image002 image003

image004 image005

Circuit de Barcelona-Catalunya jak co roku gości inaugurację sezonu Porsche Supercup, które towarzyszy wyścigom Formuły 1. Zawodnicy po raz pierwszy pojawili się na torze już w piątek i kierowca z Bielska-Białej od samego początku weekendu prezentował wyśmienite tempo. Trzeci czas wywalczony podczas przygotowań do weekendu pokazał, że zespół Förch Racing by Lukas Motorsport dobrze przepracował zimę i będzie się liczył w walce o pozycje na podium.

 

Podczas kwalifikacji Lukas pojechał równie dobrze i z czasem 1:51,119 sięgnął po piąte pole startowe. Bardzo ważne są tutaj niewielkie różnice między zawodnikami, gdyż tylko najszybszy Matteo Cairoli mocno odjechał, jednak już drugi zawodnik miał mniej niż 0,3 sekundy przewagi nad Polakiem.

image001

Pierwsze tegoroczne punkty zostaną rozdane jutro już o 11:35, kiedy zgasną światła na polach startowych przed inauguracyjnym wyścigiem Porsche Supercup.

 

Robert Lukas: – Piąte miejsce jest całkiem niezłym wynikiem, choć wydaje mi się, że można było pojechać odrobinę lepiej. Ciekawe jest to, że Cairoli mocno odskoczył, co raczej w historii Porsche Supercup. Tak czy inaczej wszystkie zespoły mają sporo pracy w ten weekend, gdyż jest znacznie cieplej niż na testach i trzeba odpowiednio dobrać ustawienia samochodu. Wokół nas ustawią się mocni zawodnicy, więc czeka nas interesujący wyścig, w trakcie którego na pewno damy z siebie wszystko i będziemy walczyć o jak najwyższe pozycje!

image006

Kalendarz Porsche Supercup 2016

 

15 maja – Hiszpania (Circuit de Catalunya)

29 maja – Monako

3 lipca – Austria (Red Bull Ring)

10 lipca – Wielka Brytania (Silverstone)

24 lipca – Węgry (Hungaroring)

31 lipca – Niemcy (Hockenheimring)

28 sierpnia – Belgia (Spa-Francorhamps)

4 września – Włochy (Monza)

23 października – USA (Circuit of the Americas)

inf.pras.

Dodaj komentarz