Świetny występ w WSK Super Masters

Świetna jazda 9-letniego Macieja Gładysza we Włoszech podczas III rundy WSK Super Master Series, którym towarzyszyły ogromne emocje. Maciek zaprezentował się fantastycznie, utrzymując bardzo dobre tempo i sięgając coraz wyższych pozycji. 

gckkgiclljhodjme
Już w drugim wyścigu kwalifikacyjnym młody kierowca wykręcił najlepszy czas okrążenia. W czasówce wykręcił 8 czas. A w 3 wyścigach kwalifikacyjnych zyskał kilka pozycji w górę.

W półfinale Maciek zameldował się na mecie 12. Natomiast w finale 14, startując z 24 pozycji, uzyskując 9 czas okrążenia.

Warto dodać że w zawodach brało udział 75 kierowców w kategorii Mini 60. Do finału dostaje się najlepszych 34 zawodników.

MG 1

„Uważam III rundę WSK Super Master Series za bardzo udaną. Po raz pierwszy jeździłem na tym torze, nie mieliśmy tutaj wcześniej testów. Udało mi się dostać do finału, w którym awansowałem 10 oczek w górę zajmując 14 pozycję.” – powiedział Maciej.

Warto wspomnieć, że jest on jednym z najmłodszych zawodników biorących udział w WSK Super Master Series. Wykazał się świetną jazdą na nowym dla siebie torze w trakcie jednych z najważniejszych zawodów kartingowych na Świecie.

MG 2

„Dziękuję serdecznie za wsparcie Głównemu Partnerowi Grupa Azoty, a także Akademia Orlen Team oraz Porsche Inter Auto Polska.
Za doskonale przygotowanego karta i zaangażowanie pragnę podziękować Parolin Poland by WTR, w szczególności Wiktor Turkiewicz i Marcin Binkowski. Natomiast za świetnie przygotowany silnik Simone Cattenaci Ma Engines.
Dziękuje także moim rodzicom, siostrze Natalii oraz całej rodzinie za wsparcie i wiarę we mnie.”

MG 3

PS. Już za dwa tygodnie widzimy się na II rundzie WSK Super Master Series w Sarno, która wcześniej została przełożona ze względu na opady śniegu.

MG portret

inf.pras.

Dodaj komentarz