Sylwester Płachytka i Jacek Nowaczewski powalczą o tytuł w domowym Rajdzie Dolnośląskim

Rajd Dolnośląski, ponownie kończący sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, śmiało można określić wielkim finałem tegorocznej odsłony cyklu. Wszystko za sprawą rekordowej długości trasy, liczącej aż 19 odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 216 kilometrów, jak również zapowiadającej się batalii o tytuł II Wicemistrza Polski.

Świetne tempo i podium w Rajdzie Śląska pozwoliły Sylwestrowi Płachytce i Jackowi Nowaczewskiemu włączyć się do rywalizacji o tytuł II Wicemistrza Polski. Załoga Fabii R5 w barwach Poliamid Plastics, eSky, Michelin, Rallytechnology, Fuchs, Auto Moto Klub Kłodzko i Events Control powalczy o podium w klasyfikacji generalnej RSMP w domowych dla siebie zawodach. Duet Płachytka/Nowaczewski oraz ich kibiców czekają więc szczególne emocje.

Sylwester Płachytka: Przed nami Rajd Dolnośląski, finałowa runda RSMP i zarazem domowy rajd. Podchodzimy do tego startu mocno zmotywowani i zdeterminowani, bo po udanym Rajdzie Śląska pojawiły się szanse na walkę o tytuł II Wicemistrza Polski w sezonie 2019. Świadomość tego, że startujemy u siebie oznacza większą presję, ale dodaje również wsparcia naszych kibiców i pozytywnych emocji, których nie możemy się doczekać. Po raz pierwszy mamy do przejechania ponad 200 kilometrów, więc trzeba będzie dobrze przeanalizować każdy dzień i mądrze podejmować decyzje. Nocne odcinki oznaczają dodatkowy dreszczyk emocji, a stawką jest tytuł. Trzymajcie za nas mocno kciuki!

Jacek Nowaczewski: Ostatnia runda RSMP już przed startem dostarcza wielu emocji, ponieważ nasza sytuacja punktowa pozwala walczyć o 3. miejsce na koniec sezonu, natomiast ponad 200 kilometrów oesowych to spore wyzwanie. Zachęcamy wszystkich naszych kibiców do przyjazdu na rajd i wspierania nas w domowym Rajdzie Dolnośląskim. Nasza motywacja i Wasz doping pozwalają nam myśleć o końcowym sukcesie.

inf.pras.