Szukamy najtrudniejszego ronda w Polsce

O trudnych do pokonania rondach w Polsce wiele się mówi, ale niewiele… robi. Coś, co z założenia miało usprawniać ruch drogowy, okazuje się jednym z najbardziej kolizyjnych skrzyżowań w Polsce. Nie umknęło to uwadze Banku Zachodniego WBK, który postanowił rozprawić się z problemem ruchu okrężnego w nowej akcji „Dookoła Koła”.

Akcja „Dookoła Koła” jest częścią ogólnopolskiej kampanii „Jak Jeździsz”. Jej ambasadorem został Kuba Giermaziak – wicemistrz serii Porsche Supercup w sezonie 2014 oraz uczestnik legendarnego 24h LeMans, którego zadaniem jest pokazanie Polakom, jak prawidłowo pokonywać ronda. Wiele z nich jest bardzo skomplikowanych poprzez sporą liczbę sygnalizacji świetlnych oraz niedokładnych oznaczeń na jezdni. Akcja z udziałem Kuby Giermaziaka ma mieć nie tylko edukacyjny wpływ na polskich kierowców, ale również ma za zadanie pokazać ułomność w konstrukcji rond w kraju.

Na czym polega projekt „Dookoła Koła”? Na dedykowanej stronie akcji znajduje się formularz, za pomocą którego można zgłosić bądź zagłosować na ronda, które sprawiają nam trudności. Na podstawie rankingu Kuba Giermaziak wybierze miejsca, do których uda się wraz z ekipą wideo, pokazując kilka możliwych wariantów przejazdu przez dane skrzyżowanie. Z przejazdów kierowcy wyścigowego powstaną filmy instruktażowe prezentujące prawidłowe przejechanie najbardziej skomplikowanych rond w Polsce. Nie będą to przejazdy inscenizowane, ale dokumentujące rzeczywiste sytuacje na drodze. Czy staną się viralami? Wiele na to wskazuje!

– Dla mnie to nie tylko przyjemność, ale również ogromny zaszczyt móc być twarzą akcji Dookoła Koła”. To bardzo ciekawy projekt. Na pierwszy rzut oka w ruchu okrężnym nie ma wiele trudności – w końcu ronda są po to, aby usprawnić ruch i wszystkie są okrągłe ;). W praktyce okazuje się, że co rondo, to inne wyzwanie! Mam nadzieję, że nasze filmy posłużą wszystkim kierowcom. Zapraszam na stronę www.jakjezdzisz.pl/dookola-kola i zachęcam do zgłaszania bądź zagłosowania na najbardziej skomplikowane rondo w Polsce – powiedział Kuba Giermaziak, ambasador akcji „Dookoła Koła”.

Głosowanie trwać będzie do 13 marca 2016 roku. Do końca marca 2016 Kuba Giermaziak wybierze pięć rond, na których pokaże, jak prawidłowo się po nich poruszać. Bank Zachodni WBK liczy na pomoc Internautów we wskazaniu najbardziej skomplikowanych rond w ich miejscowościach.

newsletter_01_naglowek

Więcej informacji na stronie kampanii „Jak Jeździsz”.

 

Dodaj komentarz