Szymon Ładniak najlepszy z Polaków w drugim wyścigu TCR Eastern Europe na Slovakiaringu.

Tydzień po debiucie w prestiżowej serii ADAC TCR Germany na słynnym torze Nürburgring, Szymon Ładniak wystartował w kolejnej eliminacji TCR Eastern Europe na Slovakiaringu.

Po pechowym pierwszym wyścigu, w którym awaria przedniej opony pozbawiła Szymona siódmego miejsca, drugi wyścig startującemu z ósmego pola kierowcy Akademii Orlen Team przyniósł pierwsze punkty w klasyfikacji TCR Eastern Europe.

Po emocjonującym wyścigu, w którym ponownie bezkonkurencyjny okazał się Serb Dušan Borković startujący samochodem Hyundai i30 N, Lublinianin za kierownicą Volkswagena Golfa GTI zakończył starty na Slovakiaringu na siódmej pozycji i wywiózł pierwsze cenne punkty. Okazał się również najlepszym z Polaków.

Szymon Ładniak: „Pierwszy wyścig rozpoczął się od bardzo dobrego startu, z jedenastej pozycji już na pierwszym zakręcie byłem na siódmym miejscu i zapowiadał się bardzo dobry wynik. Niestety awaria opony przedniego prawego koła, z której oderwał się duży kawałek bieżnika spowodowała, że cały samochód wibrował. Nie mogłem jechać szybciej i nawiązać jakiejkolwiek walki. Starałem się tylko dojechać do mety.

W drugim wyścigu rozgrywanym przy wysokiej temperaturze, w który startowałem z ósmego pola, utrzymywałem dobre tempo, które mogłem w pewien sposób regulować w zależności od sytuacji na torze, starając się równocześnie bardzo uważać na stan opon. Jestem bardzo zadowolony z wyścigu, zdobytego doświadczenia no i oczywiście pierwszych 6 punktów”.

Już za niecałe dwa tygodnie kolejna, III runda TCR Eastern Europe na torze Masaryk Circuit w Brnie.

W tym sezonie zawodnika wspierają sponsorzy: Lubelski Węgiel “Bogdanka” S.A., PKN Orlen, Lubelskie “Smakuj Życie”, ProMoto.rs Racing Simulator oraz Akademia Orlen Team.

Fot. Robert Magiera

inf.pras.