Tarnowianin Kacper Szczurek na podium Pucharu Jesieni w Lonato!

Finał Światowy zbliża się wielkimi krokami. Tarnowscy młodzi kierowcy kartingowi mają jeszcze przed sobą trochę pracy i intensywnie trenują przed najważniejszym wydarzeniem kończącym sezon 2017. W Lonato rozegrał się właśnie finał 27′ Trofeo Autunno. Na starcie zawodów stanęło aż 38 Polaków.

17039031_1324993187561674_1305812869120699031_o

Na zawodach tradycyjnie nie zabrakło również naszych młodych kierowców kartingowych – zawodników klubu TTSK K-TEAM Tarnów działającego przy Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych – Torze Speed Race Tarnów. Kacper Szczurek wystartował w kategorii Senior, a Marcel Kuc w kategorii Junior oraz Gabriel Łukasiewicz i Kajetan Gawron w kategorii Mini.

Tydzień wcześniej w dniach 30.09-1.10.2017 roku na torze w Lonato/Włochy odbyła się pierwsza runda 27′ Trofeo Autunno na której również nie zabrakło naszego klubowego reprezentanta. W kategorii Mini świetną dyspozycję zaprezentował Kajetan Gawron awansując do finału, w którym zajął 22 miejsce.

Natomiast w dniach 7-8 października 2017 roku również na torze w Lonato/Włochy odbyła się już finałowa runda 27′ Trofeo Autunno na której zobaczyliśmy ponownie naszych młodych kierowców, którzy przygotowują się do najważniejszej imprezy w tym sezonie – czyli International Rok Cup Final, który odbędzie się 11-14 października własnie w Lonato.

W Seniorze ponownie rewelacyjne tempo zaprezentował Kacper Szczurek zajmując w swojej grupie kwalifikacyjnej trzecie miejsce, z kolei w swoim biegu kwalifikacyjnym przyjechał również na trzeciej pozycji, natomiast w prefinale zajął drugie miejsce, a w finale również drugie miejsce. W Junior Rok dobrze zaprezentował się Marcel Kuc w kwalifikacjach swojej serii zajmując 23 miejsce, w swoim biegu kwalifikacyjnym miał pecha i nie ukończył rywalizacji, ostatecznie wystąpił w finale B, w którym zajął ostatecznie 13 miejsce. Natomiast w kategorii Mini Rok Gabriel Łukasiewicz w kwalifikacjach swojej serii zajął 17 miejsce, a Kajetan Gawron 15 miejsce oraz później po serii udanych pojedynków w biegach kwalifikacyjnych Gabriel awansował do finału A zajmując ostatecznie 23 miejsce, a Kajetan po pechowych biegach eliminacyjnych nie wskoczył do finałów.

DSC_4433

To miły prognostyk, przed Finałem Światowym, który odbędzie się za kilka dni.

W tegorocznym Finale Światowym, czyli Mistrzostwach Świata serii Roka wystartuje rekordowa liczba zawodników z całego świata. Zgłoszonych jest 434 kierowców wśród, których jest 48 Polaków z tego 5 to tarnowscy młodzi kierowcy kartingowi – Kacper Szczurek, Marcel Kuc, Adam Micał, Gabriel Łukasiewicz i Kajetan Gawron. W najliczniejszej grupie MINI ROK na 166 zgłoszonych jest 23 Polaków, w Juniorze wystartuje 9 i w Seniorze wystartuje 12 naszych reprezentantów. Natomiast w SHIFTER ROK wystartuje 4 Polaków. Finał tradycyjnie odbędzie się na torze w Lonato w dniach 11-14 października br.

Kibicujemy naszym reprezentantom oraz trzymamy mocno kciuki za sukcesy i udany występ!

inf.pras.

Dodaj komentarz