Technologie Samsung wkraczają do świata sportów motorowych

W rajdach samochodowych liczą się przede wszystkim umiejętności kierowcy i możliwości auta. Jednak na znaczeniu zaczynają zyskiwać też nowe technologie, które optymalizują pracę zespołu i pozwalają zyskać cenny czas na trasie rajdu, gdzie o zwycięstwie często decydują sekundy. Najlepszym przykładem jest tutaj współpraca zespołu RMF 4RACING Team z marką Samsung Business.

987A4534

Drużyna rajdowa RMF 4RACING Team zdecydowała się nawiązać współpracę z marką Samsung Business. W jej ramach wszystkie samochody floty jak i zawodnicy zespołu uczestniczący w rajdach otrzymali najnowsze urządzenia firmy Samsung. Nowoczesne rozwiązania i technologie zostały specjalnie przystosowane do potrzeb zawodów motorowych i pełnią obecnie rolę standardowego wyposażenia każdego auta RMF 4RACING Team.

IMG_4584

Umiejętne dopasowanie technologii Samsung Business do potrzeb rajdowych wynosi nas na wyższy poziom, pozwalając osiągać lepsze wyniki sportowe. Ten projekt to pionierskie zastosowanie w świecie sportów motorowych. W dzisiejszym świecie, gdzie o sukcesie niejednokrotnie decydują niuanse, ogromne ważne jest, aby być perfekcyjnie przygotowanym do każdego startu. RMF 4RACING Team od zawsze stawiał na innowatorskie rozwiązania, współpraca z marką, która wiedzie prym w świecie technologii jest więc ogromnie ważną sprawą – dodaje Rafał Płuciennik, szef zespołu RMF 4RACING Team.

IMG_4598

Diagnostyka samochodów w czasie rzeczywistym

W każdym samochodzie floty RMF 4RACING Team, na wysokości deski rozdzielczej zamontowane są po dwa tablety Samsung Galaxy TAB Active, które dzięki swojej odporności na wstrząsy, kurz i działanie wody doskonale spisują się w trudnych, rajdowych warunkach. Tablety są zintegrowane z najważniejszymi podzespołami w samochodach. Specjalna aplikacja na bieżąco monitoruje stan części składowych rajdówki, takich jak: obroty silnika, praca turbiny, poziom i temperatura płynu chłodzącego, ciśnienie oleju czy temperatura spalin. Dzięki temu zawodnicy mają pełny podgląd aktualnego stanu technicznego pojazdu. Kiedy w samochodzie rajdowym pewne parametry podzespołów zostaną przekroczone, wówczas zawodnik za pomocą jednego kliknięcia może poinformować serwis o zaistniałej sytuacji.

IMG_5393

Multimedialny serwis rajdowy

W serwisie zamontowany jest specjalny ekran z zainstalowaną aplikacją serwisową, która służy do komunikacji pomiędzy samochodem znajdującym się na trasie rajdu, a zespołem mechaników. Aplikacja pełni rolę komunikatora do przesyłu informacji technicznych na temat parametrów pracy rajdówki rywalizującej w zawodach. Dla przykładu, jeśli kierowca zgłosi usterkę, informacja ta momentalnie pojawia się na ekranie w serwisie. Dzięki temu, jeszcze przed zjazdem zawodników do parku serwisowego, mechanicy mają pełną wiedzę na temat rajdówki i z miejsca mogą przystąpić do bieżących napraw. Daje to ogromny komfort pracy wszystkim osobom w zespole, pozwalając zyskać senne sekundy podczas przerwy serwisowej.

IMG_5280

Smartwatch, czyli mobilny lekarz

Rajdy samochodowe to wysiłek nie tylko dla maszyn, ale i dla zawodników, którzy przemierzają setki kilometrów w często trudnym i wymagającym terenie. Przykładowo, podczas jazdy w pustynnych warunkach temperatury w kabinie samochodu potrafią dochodzić nawet do 60 stopni Celsjusza. W takich warunkach łatwo o odwodnienie, bądź przegrzanie organizmu. Z pomocą przychodzą tutaj smartwatch’e Samsung Gear S, które dzięki specjalnej aplikacji S Health pozwalają zbadać aktualny stan zdrowia zawodników. Monitorowanie diety i pulsu jest tu bardzo ważną rzeczą, dzięki której cały zespół wie, czy zawodnicy są w pełni sił i nic złego im nie grozi.

Więcej informacji o zespole na www.rmf4rt.pl oraz www.facebook.com/RMF4rt.