Tiger Energy Drink Rally Team wystartuje w Rajdzie Estonii

W najbliższy weekend rozegrany zostanie Rajd Estonii, 6. runda Rajdowych Mistrzostw Europy. Będzie to drugi występ Tiger Energy Drink Rally Team na szybkich, estońskich szutrach. Tomek Kasperczyk i Damian Syty tradycyjnie pojadą Fordem Fiestą R5.

Jedna z najszybszych i najlepiej zorganizowanych rund Rajdowych Mistrzostw Europy – to opinia zawodników Tiger Energy Drink Rally Team o zbliżającym się Rajdzie Estonii. Impreza z bazą w Tartu liczy 211 kilometrów oesowych. W tegorocznej edycji rajdu wystartuje aż siedem polskich załóg. Niezwykle szybkie estońskie szutry w przeszłości nie były jednak zbyt gościnne dla zagranicznych kierowców, statystycznie częściej zwycięstwo padało łupem lokalnych matadorów. Jest to jeden z trzech rajdów w kalendarzu ERC 2016, w którym zawodnicy Tiger Energy Drink Rally Team w przeszłości mieli okazję się ścigać.

 kas10

Tomasz Kasperczyk: Przed nami weekend na który czekaliśmy bardzo długo, lubimy wracać na estońskie szutry. Przed nami świetnie zorganizowana impreza z unikalnym klimatem. Podczas ubiegłorocznego występu mieliśmy wrażenie, że na oesach kibicuje cała Estonia. Organizatorzy i rajdowi fani tworzą klimat, który pamięta się długo po wyjeździe. To jedna z nielicznych imprez w kalendarzu ERC której miałem okazję się ścigać, jednak w tym roku zmieniono niemal połowę trasy. Dopiero po zapoznaniu będziemy mieli pełny ogląd tego, co czeka nas na oesach. Z poprzedniego występu zapamiętaliśmy szerokie szutrowe, szybkie odcinki z dużą ilością hop i przepiękne krajobrazy. Na liście zgłoszeń jest wielu szybkich kierowców. W ubiegłym roku topowi kierowcy osiągali tu średnie prędkości dochodzące nawet do 140 km/h, rywalizacja na pewno będzie zacięta. Cieszą też dwa powerstage, które zgromadzą wielu kibiców.

Już jutro, 15 lipca o godzinie 9:00 rozpocznie się odcinek testowy, a w południe kierowcy z listy priorytetowej wezmą udział w odcinku kwalifikacyjnym. Wybór miejsc startowych do sobotnich oesów odbędzie się w Tartu o godzinie 17:00. Godzinę później rozpocznie się ceremonia startu. W sobotę na kierowców czeka 9 odcinków specjalnych o łącznej długości 127 kilometrów – będzie to długi, wymagający dzień. Pierwszy oes, Kangu 1, rozpocznie się o 8:30, a ostatni, o 19:00. Na niedzielę pozostanie 6 oesów o łącznej długości 82 kilometrów. Ceremonia mety odbędzie się w Tartu na 16:00.

Tomasz Kasperczyk i Damian Syty w sezonie 2016 koncentrują się na rywalizacji w Rajdowych Mistrzostwach Europy. Mają za sobą występy w Rajdzie Wysp Kanaryjskich (10. miejsce), Rajdzie Akropolu (7. miejsce) i Rajdzie Azorów (25 pozycja po trzech złapanych kapciach). Rajdową bronią zespołu jest Ford Fiesta w specyfikacji R5.

 kas14

Zespół Tiger Energy Drink Rally Team powstał w 2012 roku, od samego początku jego trzon stanowi załoga Tomasz Kasperczyk/Damian Syty. Rok 2012 to pełny sezon Rajdowego Pucharu Polski oraz czeski Rajd Kostelec. W kolejnym sezonie Tomasz Kasperczyk zadebiutował w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, zdobywając tytuł II Wicemistrza Polski w klasie 6. Kolejny – 2014 rok to zmiana samochodu i walka o punkty w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.  Nowy samochód i bardzo intensywny program treningowy zaowocował 6 miejscem w klasyfikacji generalnej RSMP i pierwszym podium w tym cyklu podczas Rajdu Dolnośląskiego. Duet Tomasz Kasperczyk/Damian Syty zajął znakomite, drugie miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu. Sezon 2015 to kolejny rok startów w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski oraz wybranych rundach Rajdowych Mistrzostw Europy w Fordzie Fiesta R5.

Więcej informacji na temat zespołu Tiger Energy Drink Rally Team: http://tigerrally.pl/

 inf.pras.

Dodaj komentarz