Tiger Rally Team po Rajdzie Wisły

Szybka i równa jazda po bardzo wymagających odcinkach specjalnych Rajdu Wisły zaowocowała dobrym szóstym miejscem w rajdzie i kolejnymi punktami w klasyfikacji Mistrzostw Polski. Drugi, sobotni etap był dla Tomasza Kasperczyka – kierowcy Tiger Rally Team zdecydowanie lepszy a OS-owe tempo rosło z odcinka na odcinek.

 IMG_3295

Tegoroczny Rajd Wisły powitał zawodników deszczową aurą podczas odcinka testowego. Na szczęście na OS-ach warunki pogodowe były zdecydowanie lepsze. Załoga Tiger Rally Team rozpoczęła rajd spokojnie, przyspieszając zdecydowanie podczas drugiego, sobotniego etapu. Podsumowując rajdowy weekend zawodnicy Tiger Rally Team mieli sporo powodów do zadowolenia. Udało się przełamać pecha z pierwszej połowy sezonu i po raz drugi z rzędu zameldować się na mecie na wysokim miejscu w klasyfikacji generalnej. Tegoroczne odcinki były tradycyjnie bardzo wymagające i najważniejsze było utrzymanie koncentracji od startu do mety.

Tomasz Kasperczyk: Kolejny dobry rajd w naszym wykonaniu. Po nieco pechowej pierwszej części sezonu wróciła radość z jazdy i pewność na OS-ach. Odcinki specjalne Rajdu Wisły są jak zawsze bardzo wymagające i pełne zdradliwych miejsc, było więc co robić za kierownicą. Drugiego dnia pojechaliśmy zdecydowanie lepszym tempem a już za dwa tygodnie kolejny rajd, podczas którego postaramy się pojechać szybciej i powalczyć o wyższe lokaty.

Damian Syty: Jesteśmy na mecie Rajdu Wisły, dojechaliśmy na szóstym miejscu w klasyfikacji generalnej. Rajd udany, po pierwszym dniu w którym jechaliśmy nieco wolniej, udało się poprawić tempo OS-owe i pojechać zdecydowanie szybciej. Oczywiście do ścisłej czołówki jeszcze nieco brakuje, ale zabieramy się do pracy i w kolejnych rajdach postaramy się pojechać zdecydowanie szybciej.

Tomasz Kasperczyk urodził się w 1992 roku w Myślenicach. Profesjonalną przygodę z rajdami rozpoczął w roku 2011 od startów w wybranych rundach Rajdowego Pucharu Polski oraz Rally Vsetin w Czechach. Rok 2012 to pełny sezon Rajdowego Pucharu Polski oraz czeski Rajd Kostelec. W kolejnym sezonie Tomasz Kasperczyk zadebiutował w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, zdobywając tytuł II Wicemistrza Polski w klasie 6. Kolejny – 2014 rok to zmiana samochodu i walka o punkty w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Nowy samochód i bardzo intensywny program treningowy zaowocował 6 miejscem w klasyfikacji generalnej RSMP i pierwszym podium w tym cyklu podczas Rajdu Dolnośląskiego. Duet Tomasz Kasperczyk-Damian Syty zajął znakomite, drugie miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu.

 IMG_3143

 

Dodatkowe informacje na temat załogi Tiger Rally Team:

Oficjalna strona: www.tigerrally.pl
Fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/tigerrallyteam

Kanał YouTube: https://www.youtube.com/user/TigerRallyTV

Kalendarz Startów Tiger Rally Team :

FIA ERC – Rajdowe Mistrzostwa Europy 2015

  • auto24 Rally Estonia (Estonia) 17-19 lipca

  • Barum Czech Rally Zlín (Czechy) 28-30 sierpnia

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 2015

  • Rajd Świdnicki – KRAUSE, 24-26 kwietnia

  • Rajd Karkonoski, 14-16 maja

  • Rajd Gdańsk Baltic Cup, 19-21 czerwca

  • Rajd Rzeszowski, 06-08 sierpnia

  • Rajd Wisły, 04-06 września

  • Rajd Nadwiślański, 18-20 września

  • Rajd Dolnośląski, 16-18 października

  • Rajd Arłamów, 12-14 listopada

inf.pras.

Dodaj komentarz