Tomasz Kasperczyk gotowy na Rajd Dolnośląski

71 załóg spotka się w sobotę na starcie Rajdu Dolnośląskiego, który stanowi siódmą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W stawce ponownie pojawi się siedem Fiest R5, w tym jedna w barwach Tiger Rally Team kierowana przez Tomasza Kasperczyka. Walka na ekstremalnie śliskich oesach na Dolnym Śląsku zapowiada się niezwykle emocjonująco.

 IMG_1123

Ostatni Rajd Dolnośląski był dużym sukcesem załogi Tomasz Kasperczyk/Damian Syty, załoga ukończyła imprezę na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej. Na Rajdzie Dolnośląskim zawsze panują trudne warunki, adekwatne do pory roku: deszcz, kałuże, sporo liści i błota nie ułatwiają jazdy po oesach. W ubiegłym roku udało nam się całkiem nieźle odnaleźć na niełatwych oesach. Im trudniej, tym lepiej – bardzo dobrze się czuję w takich ekstremalnych warunkach, w deszczu nie tracę dużo z szybkości. W tym sezonie zaliczyliśmy sporo przygód, cały czas staramy się wyciągać wnioski. Na starcie w Polanicy stawiamy się zmotywowani i skoncentrowani na tym, żeby jak najlepiej wykonać kolejne zadanie. W poprzednim sezonie jazda tutaj przysporzyła nam sporo frajdy, mam nadzieję, że w tym będzie podobnie. Po Rajdzie Nadwiślańskim samochód przeszedł gruntowny remont – rozebraliśmy go do ostatniej śrubki, na końcu okleiliśmy w nowe barwy, które mamy nadzieję, spodobają się kibicom. Do zobaczenia na starcie!

Damian Syty: Jak zwykle na Dolnym Śląsku zapowiada się trudny, jesienny rajd. Na trasie będzie mnóstwo liści, które w połączeniu z opadami deszczu spowodują, że będzie ekstremalnie ślisko. Rajd Dolnośląski to też szybkie i techniczne oesy, na których z cięć na trasę wynosi się sporo błota, które też nie ułatwia jazdy. Zapowiada się więc mocne ściganie w niełatwych warunkach. Mam nadzieję, że wyczerpaliśmy już limit pecha na ten sezon i na Rajdzie Dolnośląskim będziemy mogli się się cieszyć ze skutecznej jazdy i dobrego wyniku na mecie. Z takim nastawieniem ruszamy do Kłodzka.

Rajd Dolnośląski rozpocznie się w sobotę o 8:00 rano od odcinka testowego. Ceremonia rozpoczęcia imprezy odbędzie się w Polanicy – Zdroju w okolicy Parku Szachowego o godzinie 14:15, następnie załogi udadzą się na start OS1 Radkowska Perła. Na sobotę i niedzielę zaplanowano po 6 odcinków specjalnych o łącznej długości 127 kilometrów. Ceremonia mety odbędzie się w niedzielę w Polanicy o 16:00.

Tomasz Kasperczyk urodził się w 1992 roku w Myślenicach. Profesjonalną przygodę z rajdami rozpoczął w roku 2011 od startów w wybranych rundach Rajdowego Pucharu Polski oraz Rally Vsetin w Czechach. Rok 2012 to pełny sezon Rajdowego Pucharu Polski oraz czeski Rajd Kostelec. W kolejnym sezonie Tomasz Kasperczyk zadebiutował w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, zdobywając tytuł II Wicemistrza Polski w klasie 6. Kolejny – 2014 rok to zmiana samochodu i walka o punkty w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.  Nowy samochód i bardzo intensywny program treningowy zaowocował 6 miejscem w klasyfikacji generalnej RSMP i pierwszym podium w tym cyklu podczas Rajdu Dolnośląskiego. Duet Tomasz Kasperczyk-Damian Syty zajął znakomite, drugie miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu.

 IMG_2746

Dodatkowe informacje na temat załogi Tiger Rally Team:

Oficjalna strona: www.tigerrally.pl

Fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/tigerrallyteam

Kanał YouTube: https://www.youtube.com/user/TigerRallyTV

inf.pras.

Dodaj komentarz