Tomasz Zbroja, obecny lider klasyfikacji 2WD w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski zadebiutuje w Mistrzostwach Europy podczas 76 Rajdu Polski.

Jeden z najbardziej utalentowanych kierowców młodego pokolenia z Polski, prowadzący Citroëna DS3 R3T Max w zespole GO+Cars GO+Eauto jest bojowo nastawiony i podbudowany możliwością porównania swojego tempa z Europejską czołówką kierowców rajdowych. 

„Jestem bardzo podekscytowany i wdzięczny zespołowi rajdowemu GO+Cars GO+Eauto za umożliwienie nam udziału w rundzie Rajdowych Mistrzostw Europy. Rajd Polski jest jednym z niewielu rajdów w krajowym cyklu RSMP w którym możemy zdobyć podwójne punkty oraz pierwszy w tym roku rajd po szutrowej nawierzchni. Naszym głównym priorytetem jest utrzymanie pozycji lidera w krajowej klasie 2WD. Nie zrobiliśmy zbyt wiele kilometrów na luźnej nawierzchni przed rajdem, ale jesteśmy pewni swoich umiejętności i czujemy się dobrze przygotowani do tej rywalizacji. Możliwość porównania naszego tempa z najlepszymi europejskimi kierowcami samochodów z napędem na przednie koła będzie dla nas wisienką na torcie podczas tego rajdu. ”

Jego doświadczony pilot Jakub Wróbel ma na swoim koncie 10 startów w ERC i przyznaje, że brakowało mu cyklu Mistrzostw Europy:

„Moim zdaniem Rajd Polski to najważniejsza impreza motorsportowa w naszym kraju. Wielkie podziękowania dla naszego zespołu GO+Cars GO+Eauto za umożliwienie nam wzięcia udziału w ERC. To świetna okazja, aby sprawdzić nasze tempo w porównaniu z najlepszymi europejskimi kierowcami, na odcinkach specjalnych zlokalizowanych w okolicach Mikołajek. Tegoroczny skład kierowców w ERC3 jest bardzo silny, ale priorytetem naszego zespołu jest pozostanie na czele krajowej klasy mistrzostw 2WD.”
Przed nami wspaniałe widowisko sportowe. Z niecierpliwością czekamy na ten fenomenalny szutrowy rajd i zapraszamy wszystkich kibiców do oglądania i dopingowania polskich zawodników.
inf.pras.