Tomaszczyk wygrywa i wraca na prowadzenie

Załoga Ulter Sport Rally Team nie mogła sobie wymarzyć lepszego debiutu w Rajdzie Barum. W najbardziej prestiżowych czeskich zawodach Jerzy Tomaszczyk i Łukasz Sitek pokonali wszystkich rywali w klasyfikacji XTG Opel Adam Cup. Na odcinkach specjalnych „Barumki” Polacy zdobyli maksymalną liczbę punktów i wyszli na prowadzenie w punktacji Pucharu.

 3c47585d-1282-4791-9130-84a9f1596eff

Zakończony w niedzielę, 28 sierpnia Rajd Barum, był nie tylko rundą Rajdowych Mistrzostw Europy i Mistrzostw Czech. W ramach największej i najbardziej prestiżowej imprezy w czeskich sportach motorowych rywalizowali także zawodnicy walczący o zwycięstwo w czeskim Pucharze Opla Adama. Gromadzące mnóstwo kibiców zawody to najdłuższy i najbardziej wymagający z etapów tegorocznej walki w XTG Adam Opel Cup.

Na oesach „Barumki” najszybszą z załóg w pucharowych Oplach Adamach byli Polacy – Jerzy Tomaszczyk i Łukasz Sitek. Reprezentanci Ulter Sport Rally Team już od pierwszego odcinka – rozegranej w piątkowy wieczór widowiskowej próby na ulicach Zlina – narzucili bardzo wysokie tempo i zostali pierwszymi liderami zmagań. Także w sobotę Tomaszczyk i Sitek nadawali ton rywalizacji. W najbardziej znanym czeskim rajdzie, w którym miejscowi kierowcy zawsze są niezwykle groźni, Polacy byli poza zasięgiem swoich rywali. Załoga Ulter Sport Rally Team wygrała 6 z 9 oesów, a na pozostałych trzech zajmowała 2. miejsca. Po 130 km emocjonującego ścigania Jurek z Łukaszem zwyciężyli w klasyfikacji pucharu Opla Adama w swoim debiucie w Rajdzie Barum. Na mecie Tomaszczyk i Sitek mieli ponad pół minuty przewagi nad swoimi najgroźniejszymi rywalami – miejscową załogą Kamenec/Jurka.

 a821b9fc-18c5-4d65-88ac-847f2e512765

Wygrana w Rajdzie Barum to już drugie w tym sezonie zwycięstwo Tomaszczyka i Sitka w rundzie XTG Adam Opel Cup. Komplet punktów zdobyty w Zlinie oznacza, że polski duet wrócił na pozycję liderów punktacji tego cyklu. W czterech rundach załoga Ulter Sport Rally Team zdobyła 90 punktów. Pierwsze miejsce, ex aequo z Polakami, zajmują także Kamenec i Jurka, którzy również zgromadzili 90 punktów. Do zakończenia rywalizacji w tegorocznym XTG Adam Opel Cup pozostały jeszcze trzy rajdy. Najbliższym będzie Rajd Jeseniky zaplanowany na 16-17 września.

 7220c379-7285-4269-949a-bbccf329531b

Jerzy Tomaszczyk:

– Pokonać wszystkich czeskich rywali w Pucharze Opla Adama na oesach najważniejszego rajdu w tym kraju, to coś niesamowitego. Cieszę się, że wygraliśmy ze sporą przewagą, dzięki czemu nie mamy wątpliwości, że na oesach „Barumki” to my byliśmy najszybszą pucharową załogą.

 c46f44cd-7e68-4e31-a4ed-6bde017018e2

Opel ADAM Rally Cup, to puchar rajdowy dla młodych kierowców, którego celem jest umożliwienie rozwoju rajdowym talentom podczas wyrównanej i zaciętej rywalizacji w identycznych rajdowych Oplach Adamach. Czeska edycja pucharu rozgrywana jest w ramach Rajdowych Mistrzostw Czech, Mistrzostw Czech w Rallysprintach, a także Rajdowych Mistrzostw Niemiec (1 runda). Kalendarz tegorocznej edycji pucharu składa się 7 rajdów, a do końcowej klasyfikacji liczy się 5 najlepszych wyników.

inf.pras.

Dodaj komentarz