TRENING NA NOWYM TORZE W BEDNARACH

Przed oficjalnym debiutem nowego toru Bednary w PRX Mistrzostwach Polski Rallycross zawodnicy będą mieli okazję przetestować go na treningu w niedzielę 28 sierpnia. Po wakacyjnej przerwie będzie to dobra okazja do testów waszych maszyn i wypróbowania nowej trasy. Dla organizatora i promotora to również idealny sprawdzian nawierzchni i konfiguracji przed zawodami PRX i CEZ, które odbędą się 3 września.

Model

Trening przewidziany jest nie tylko dla zawodników związanych z Rallycrossem. Udział w jazdach może wziąć każdy miłośnik jazdy na zmiennej nawierzchni po spełnieniu wymogów regulaminu treningu.

Nowy obiekt w Bednarach ma długość 910 metrów z czego nawierzchnia szutrowa stanowi 40%. Pętla z szutrowym Joker Lapem jest dłuższa o 45 metrów. Na trasie zlokalizowano również hopę co jest nowością na polskich obiektach.

Zapisy ruszają o godzinie 8:00, a jazdy testowe odbędą się od 9:00 do 17:00. Do treningu dopuszczone będą auta sportowe wyposażone w klatkę bezpieczeństwa. Auto musi posiadać aktualne dokumenty drogowe bądź książeczkę sportową. Kierowca i ewentualny pasażer muszą być wyposażeni w kaski oraz wypełnić stosowne oświadczenie przed wjechaniem na tor.

trening_bednary

Koszt udziału w treningu to: 500 zł

inf.pras.

Dodaj komentarz