Triumf Gazdy na otwarcie WRSMŚl 2018!

Rajd Baborowa był areną zmagań kierowców, którzy poprzez udział w tejże imprezie oficjalnie rozpoczęli rywalizacji w Wirtualnych Mistrzostwach Śląska 2018! Rajd Baborowa był rajdem debiutującym w cyklu RSMŚl, a co za tym idzie debiutował również i w naszym wirtualnym odpowiedniku Mistrzostw. Na starcie stawiło się 72 zawodników z całej Polski, którzy dzielnie walczyli na każdym centymetrze trasy. Zobaczmy jak przebiegała rywalizacja w poszczególnych klasach.

cytryna

Szybkie tempo od początku rywalizacji narzucił zawodnik 2BRally – Piotr Gazda, który był niepokonany od pierwszego do ostatniego oesu. Piotr na mecie wypracował sobie 12 sekund przewagi nad zespołowym kolegą – Mariuszem Chraściną, który starał się dotrzymywać kroku liderowi. Jednak drobne błędy popełnione na tak krótkim rajdzie skutecznie przekreślają szanse na walkę o zwycięstwo. Na najniższym stopniu podium z dość znaczną stratą do Piotra (32 sekundy) zameldował się Maciej Folta. Sprawa trzeciego miejsca nie byłą jednak tak oczywista, bowiem chrapkę na tę pozycję miał również Mateusz Przyszlakowski. Zawodnik RRT również popełnił po drodze sporo błędów i w rezultacie przegrał podium z kierowcą AK-Sport WRT o 0,4 sekundy!

W klasie RC3 równych sobie nie miał Adam Węglowski, który najszybciej przemierzył trasy Rajdu Baborowa. Drugie miejsca zajął zespołowy kolega Adama – Marcin Marciniec. Warto odnotować fakt, że również i w tej klasie dwa pierwsze miejsca padły łupem kierowców z 2B Rally Team. Trzeci ze stratą 30 sek. do zwycięzcy zawody ukończył Tomasz Rajewski.

sl1

Najlepszym kierowcą podróżującym samochodem klasy R2 okazał się Wojciech Komorek. Zawodnik AK-Sport WRT w pokonanym polu zostawił Michała Walkowskiego i Kubę Niemca, który musiał do samego końca odpierać ataki Ariela Łęckiego.

W klasie Historic klasą sam dla siebie był Tomasz Wach dobrze znany ze świetnych występów m.in. w VRC. Tomek znokautował rywali w klasie i dojechał swoim BMW E30 na 5 miejscu w klasyfikacji generalnej! Drugą lokatę zajął Mikołaj Kowalski jadący Oplem Kadettem a na najniższym stopniu podium stanął Marek Kor jadący Polonezem.

vlcsnap-2018-04-26-23h05m29s427

Pasjonującą walkę podziwiali kibice obserwujący rywalizację w klasie Maluch, gdzie najszybszy okazał się być debiutujący w tej klasie – Janusz Boruta. Janusz pokonał o niespełna 10 sek. Pawła Kubickiego, który swojego Malucha zna jak własną kieszeń. Trzecią pozycją zadowolić się musiał Maciej Zawisza, który nie mógł zbliżyć się do wyżej wymienionej dwójki kierowców.

W ten oto sposób przebiegała rywalizacja podczas 1. Rundy WRSMŚl 2018. Zarówno zawodnicy jak i kibice z niecierpliwością czekają na kolejną imprezę zaliczaną do tego cyklu a będzie nią Rajd Ziemi Bocheńskiej, który rozpocznie się 5 czerwca! Wszystkich sympatyków wirtualnej rywalizacji zapraszamy do śledzenia rywalizacji a samych zainteresowanych wzięciem udziału zachęcamy do zapisów do rajdu, których można dokonać za pomocą funkcji enroll na pluginei rbr.cz.