Trudny weekend w Toruniu

W miniony weekend w Toruniu odbyła się czwarta runda Rok Cup Poland. Na torze Awix Racing Arena wystartował Maciej Gładysz, który walczył w najliczniejszej kategorii Mini Rok. Trzeci kierowca serii Rok tym razem pechowo zakończył zawody. W finale młodziutki tarnowianin uplasował się na 6. pozycji.

image001

Weekend wyścigowy w Toruniu rozpoczął drugą część tegorocznego sezonu. Maciej Gładysz po trzech odsłonach pucharu zajmował trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej. W trzech kolejnych rundach musiał więc walczyć o jak najwyższe pozycje, by myśleć o podium na zakończenie sezonu.

image008

Toruński weekend nie był zbyt szczęśliwy dla tarnowskiego kierowcy. Pechowa czasówka ustawiła młodego zawodanika teamu Parolin Poland by WTR na 16. pozycji. Jednak w pierwszym heacie kwalifikacyjnym Maciej przebił się na 8. miejsce …z trzecim czasem wyścigu. W drugim heacie po incydencie i wypadnięciu z toru tarnowianin rozpoczął pogoń za stawką z ostatniej pozycji i zdołał wyprzedzić jeszcze 8 rywali. Ostatecznie uplasował się na 13. miejscu.

IMG_3975

Dzień finałowy w Toruniu to deszczowy prefinał, w którym Maciej Gładysz wystartował z 11. pozycji. Gdy zajmował już 7. lokatę jeden z rywali uderzył w jego wózek, po czy tarnowianin spadł na 15. pozycję. Na metę przyjechał jednak na 10. miejscu odbijając kilka pozycji. Finale zakończył rywalizację na 6. miejscu. Po bardzo ciekawej i zaciętej walce.

IMG_3976

Po czterech rundach sezonu Maciej Gładysz jest czwarty w klasyfikacji generalnej ze stratą 6 punktów do trzeciego miejsca.

IMG_3978

Kolejna runda Rok Cup Poland odbędzie się 14-15 lipca w Słomczynie.

inf.pras.

Dodaj komentarz