Trzech kandydatów do tytułu w Sopocie

  • 9. i 10. runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski rozpocznie się już w ten weekend, a Michał Ratajczyk powalczy o zwycięstwo w 21. Grand Prix Sopot – Gdynia
  • Na starcie pojawi się trzech kierowców walczących o mistrzowski tytuł – Michał Ratajczyk, Waldemar Kluza oraz Szymon Łukaszczyk
  • Na zawodników czeka wymagająca i szybka trasa o długości 3050 metrów

26461792-4b24-48e1-82f3-5f368180b92c

Już w najbliższy weekend rozpocznie się 9. i 10. runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski – po raz 21. najszybsi polscy kierowcy startujący w wyścigach górskich pojawią się w centrum Trójmiasta, żeby zmierzyć się z liczącą 3050 metrów trasą 21. Grand Prix Sopot – Gdynia.

Michał Ratajczyk przywiezie nad polskie morze swojego Mitsubishi Lancera Evo IX 7motorsport, który po wyścigu w Banovcach przeszedł kolejne modyfikacje, m. in. założony został nowy tylni dyfuzor.

ccfc2fc0-f49b-4ad8-980c-dccedbe91ea4

W stawce nie zabraknie rzecz jasna najgroźniejszych rywali Michała Ratajczyka w walce o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej – na starcie pojawią się więc urzędujący mistrz Polski Waldemar Kluza (Skoda Fabia) oraz trzeci w generalce Szymon Łukaszczyk. Punkty zdobyte w nadchodzący weekend będą więc kluczowe w walce o końcowy triumf.

Impreza w Trójmieście rozpoczyna się już w piątek, a na cały zespół Daftracing czekać będzie odbiór administracyjny i Badanie Kontrolne zlokalizowane w Sopocie na Skwerze Kuracyjnym.

ccfc2fc0-f49b-4ad8-980c-dccedbe91ea4

W sobotę rano na linii startu odbędzie się odprawa z zawodnikami, tuż po której zawodnicy udadzą się na podjazd zapoznawczy 9. rundy GSMP. Równo 30 minut po jego zakończeniu rozpocznie się właściwa rywalizacja – Michał Ratajczyk i jego Mitsubishi Lancer w sobotę wezmą udział w dwóch podjazdach treningowych. Punktualnie o 14:00 rozpocznie się pierwszy podjazd wyścigowy 9. rundy GSMP.

Niedzielne zmagania wystartują punktualnie o 9:30 od 1. podjazdu treningowego. 3 godziny później zawodnicy przystąpią do walki o jak najlepszy czas w dwóch podjazdach wyścigowych. Ceremonia wręczenia nagród rozpocznie się po wjeździe ostatniego zawodnika do Parku Zamkniętego na rondzie przy ul. Kolberga.

d3970d3c-49f6-4b14-8f03-7e5da63d6c6d

Relację live oraz czasy z poszczególnych przejazdów można śledzić na oficjalnej stronie Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski: www.gsmp.pzm.pl oraz www.wyniki-online.pl, gdzie dostępna będzie również internetowa relacja telewizyjna z trasy.

Michał Ratajczyk: – Przed nami wyprawa nad polskie morze na 21. Grand Prix Sopot – Gdynia. W zeszłym roku startowaliśmy tam wspólnie z Jędrzejem, tym razem jednak będę startował w pojedynkę. Bardzo lubię tę rundę, mamy tam fantastyczną trasę, na której w tym roku znów dokonano pewnych modyfikacji i wylano nowy asfalt. Prace rozwojowe nad naszym Lancerem trwają i w Sopocie pojawimy się m. in. z nowym dyfuzorem. To kluczowy moment sezonu, gdyż nasza trójka – ja, Waldek Kluza i Szymon Łukaszczyk jesteśmy bardzo blisko siebie w klasyfikacji generalnej. Punkty zdobyte nad morzem będą więc bardzo istotne. Zapraszamy gorąco wszystkich kibiców, a ja będę dawał od siebie wszystko, aby osiągnąć jak najlepszy rezultat. Ciśniemy już od pierwszego podjazdu wyścigowego na maksa, a celem na ten weekend może być tylko zwycięstwo.

f0b5328b-f6cd-4698-b9f9-ba08400ed4e6

inf.pras.

Dodaj komentarz