Trzecie podium Macieja Dreszera w trzecim tegorocznym wyścigu!

• Z egzaminu maturalnego w Tarnowie prosto na tor w Belgii

3

• Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej pucharu BMW M235i Racing Cup

7  BMW Cup 5

Zolder, 10 maja 2015 – w trzecim tegorocznym starcie za kierownicą BMW M235i Racing Maciej Dreszer wywalczył już trzecie podium! Po drugim miejscu w 12-godzinnym wyścigu Hankook 12H Italy na torze Mugello i drugim miejscu podczas Trophée des Fagnes na torze Spa-Francorchamps 19-latek z Tarnowa wspólnie ze holenderską zawodniczką Stéphane Kox wywalczył drugie miejsce podczas New Race Festival na belgijskim torze Zolder.

BMW Cup 17

Odbywający się w niedzielę wyścig, trzecia odsłona tegorocznego pucharu BMW M235i Racing Cup, był dla Maćka szczególnie trudny. – „Po raz pierwszy od dwóch lat wystartowałem w wyścigu, do którego w ogóle nie miałem czasu się przygotować! W piątek z egzaminu maturalnego pojechałem prosto na lotnisko i ledwo zdążyłem na samolot do Brukseli. W sobotę nie wystartowałem w kwalifikacjach z powodu wypadku na torze. Stéphane, moja zmienniczka, wcześniej zdołała wywalczyć 7. pozycję.” – komentował Dreszer po wyścigu. Po dobrym starcie w niedzielę Maćkowi szybko udało się przebić na piąte miejsce. Po 10 minutach od rozpoczęcia ścigania na torze zarządzono Kod 60 w związku z kolizją, wtedy zespół zdecydował się na zmianę – Maćka zastąpiła Stéphane. Holenderka spędziła za kierownicą godzinę dowożąc 3. pozycję. Potem przyszła kolej na Maćka, który stoczył zaciętą walkę z rywalami o pozycję, ale ostatecznie udało mu wywalczyć drugie miejsce!

BMW Cup 15

„Ten wynik to wielki sukces, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę, że przed wyścigiem nie mogłem zapoznać się z torem, a do tego konkurencja wśród kierowców była ogromna. Wystarczy powiedzieć, że w kwalifikacjach pięciu pierwszych zawodników zmieściło się ze swoimi czasami w granicach jednej sekundy! Ten sukces cieszy tym bardziej bo udało się wygrać między innymi z najlepszym w tym roku kierowcą w tym pucharze – Niemcem Michaelem Schreyem”. Po tym sukcesie Maciej i Stéphane umocnili się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej pucharu BMW M235i Racing Cup. Do końca rywalizacji pozostało jeszcze pięć wyścigów.

BMW Cup 10

19-letni Maciej Dreszer to jeden z najbardziej utalentowanych młodych kierowców wyścigowych w Europie. W 2014 roku Tarnowianin zwyciężył w cyklu zawodów długodystansowych TMG GT86 Cup na niemieckim Nürburgringu. Maciej został także, indywidualnie, wicemistrzem FIA Strefy Europy Centralnej w wyścigach górskich (grupa N+2000). W 2014 roku jako kierowca wyścigowy przeszedł do historii: został między innymi najmłodszym zawodnikiem, który wygrał wyścig na Nürburgringu oraz najmłodszym uczestnikiem słynnego 24godzinnego wyścigu ADAC Zurich 24 Rennen na tym legendarnym torze.