Udany weekend dla całego BS Rally Team

To był bardzo udany weekend dla BS Rally Team (7-8 lipca)! W dwóch imprezach sportowych zawodnicy „rajdowej rodziny” stanęli trzy razy na podium.

Udany weekend dla całego BS Rally Team (1)

Szczęśliwy „worek” rozwiązali Arek Idzi i Dominika Samburskabiorący udział w projekcie BS Rally Team dla młodych, którzy w 3 Wałbrzyskim Mistrzu Kierownicy zajęli drugie miejsce. Arek potraktował start treningowo, ale nie zamierzał rezygnować z walki. – Na każdym placu trwała zacięta rywalizacja aż do ostatniej próby. Wpadł nam limit i kilka drobnych błędów, jednak udało się nadrobić starty i wspiąć na 2 miejsce w klasie markowej 126p.

Dzień później Arek wystartował w BSK TECH Wyścigu Górskim „Jodłownik”, gdzie także w klasie markowej rywalizował na trasie z Jodłownika do Przełęczy Woliborskiej. – To piękna i malownicza trasa, ale zarazem szybka i wymagająca – zauważa Arek. – Pierwsze trzy podjazdy przebiegły dobrze, ale na czwartym podjeździe za szybko wszedłem w zakręt. Obróciło mnie i wpadłem do rowu na dach. Szczęście w nieszczęściu jest takie, że wystąpił problem z pomiarem czasu i musiałem powtórzyć przejazd. Czwarty i piąty podjazd jechałem bez przedniej i tylnej szyby, miałem tylko kask z daszkiem. Na ostatnim podjeździe osiągnąłem najlepszy czas. Ostatecznie Arek, tym razem bez pilotki, zwyciężył w klasie markowej 126p.
Na starcie wyścigu w Jodłowniku stanął także
Mariusz Brylski (Honda Civic), który w swojej klasie wygrał wszystkie podjazdy na czas uzyskując ponad 18 s. przewagi na mecie nad drugim zawodnikiem w klasie. Mariusz dojechał także na bardzo wysokim – piątym miejscu w klasyfikacji generalnej zawodów. Kierowca jak zawsze skromnie i krótko opisuje to, co się wydarzyło: – Odcinek mega, jechać po takiej trasie to czysta przyjemność. Niby parę kilometrów, ale dużo frajdy.
Frajda dla zespołu BS Rally Team jest o tyle większa, że Mariusz i Arek są zwycięzcami dwóch rund BSK TECH Wyścigów Górskich i po niedzielnych zmaganiach prowadzą w klasyfikacji swoich klas zachowując komplet punktów.
Podczas jednego z przejazdów na prawym fotelu Mariusza odbył się także „odbiór” wylicytowanej w ramach aukcji charytatywnych przejażdżki, z której pieniądze trafiły na pomoc małej Tosi.
Teraz czas na krótką przerwę, przegląd samochodów i powrót na rajdowe trasy.
Pozdrawiamy, BS Rally Team

Udany weekend dla całego BS Rally Team (2)

Podpisy zdjęć:
1 – Fot.: D. Krzyżanowski – Zarówno Mariusz jak i Arek są zwycięzcami dwóch wyścigów i po niedzielnych zmaganiach prowadzą w klasyfikacji swoich klas zachowując komplet punktów

2 – Fot.: K. Pruchnicki Motorsport Photography – Mimo przygody na jednym z podjazdów Arek popisywał sie widowiskową jazdą i zgarnął komplet punktów

inf.pras.

Dodaj komentarz