Uzdrowiskowe ściganie

Dziesięć załóg rajdowych i dwoje pilotów z Bielawskiej Grupy Motosport uczestniczyło w niedzielę 24 kwietnia w 4 KJS Uzdrowiskowe Ściganie. Zawody odbywające się w Jedlinie Zdroju i Głuszycy stanowiły drugą eliminację Dolnośląskiej Ligi Rajdowej.

bielawski

Zawodnicy mieli do pokonania trzy próby sportowe, które przejeżdżane były trzykrotnie. Ich nawierzchnia i stopień trudności były zróżnicowane – od bardzo śliskiej kostki brukowej, poprzez krętą próbę asfaltową z szutrowym łącznikiem do typowej próby drogowej.

kusiak

– Podium

W klasie 4 na drugim stopniu podium uplasowali się Mateusz Boczula i Malwina Nesterenki (Subaru Impreza), która debiutowała w roli pilota. – Dziękuję mojemu sponsorowi emocji – kierowcy subaru, Mateuszowi Boczula – cieszy się Malwina. – To była super zabawa. W tej samej klasie na trzecim stopniu podium stanął duet Bartosz Pawarski / Edyta Buczkowska (Subaru Impreza).

W klasie 1 rywalizację wygrała załoga BGM Sławomir Szel / Tomasz Szel w Daewoo Tico. To był nasz siódmy start po powrocie do ścigania, dostaliśmy siódmy numer startowy, a na mecie zameldowaliśmy się na I miejscu w klasie – podsumowuje start w imprezie Tomasz Szel – pilot załogi. – Piąte pudło z rzędu, to cieszy. Daliśmy z siebie co mogliśmy, a nasze auto stawało nawet na dwóch kołach, aby dowieźć nas szybko do mety. Na niektórych próbach udało nam się wbić nawet do pierwszej dziesiątki w klasyfikacji generalnej, pokonując dużo mocniejsze samochody – dodaje kierowca, Sławek. – W Dolnośląskiej Lidzie Rajdowej nastąpi teraz przerwa do sierpnia. Po dwóch eliminacjach prowadzimy w klasyfikacji klasy I.

łoś

– W klasach

W klasie 1 wystartowały jeszcze trzy załogi z BGM. Na dziewiątym miejscu w klasie rywalizację ukończyli Adam Idzi pilotowany przez syna – Arkadiusza Idzi (Fiat 126p). – 4 KJS Uzdrowiskowe Ściganie za nami. To była świetnie zorganizowana impreza pod względem logistycznym – chwali zawody Adam Idzi. – Było dużo czasu między pętlami na drobne naprawy, a do poszczególnych prób startowało się na bieżąco bez zbędnych kolejek. Fajnie spędzona niedziela, pomimo przygody z szykaną na 7 próbie dotarliśmy do mety na 9 miejscu w klasie 1 oraz 51 w generalnej. Gratulacje należą się kolegom, którzy stanęli na podium jak również wszystkim zawodnikom.

Na dziesiątym miejscu w klasie 1 zawody zakończyli Bartosz Jagielnicki i Paulina Zamaria (Fiat 126p), a na jedenastym miejscu zameldowali się Eugeniusz Słaby i Angelika Duda (Fiat 126p).

jagielnicki

W klasie 2 na ósmej pozycji uplasowali się Rafał Meliński i Marcin Ślezak (Fiat SC). Rafał i Marcin uzyskiwali bardzo dobre czasy na próbach sportowych, jednak pomyłka trasy na pierwszej próbie i wpisany limit (150 % czasu najszybszego zawodnika) nie pozwoliły na walkę o lepsze pozycje. Na pierwszej próbie limit otrzymali także Mariusz Pruchnicki i Kacper Pruchnicki (Suzuki Swift). Zawodnicy ukończyli rajd na piętnastej pozycji w klasie 2. Pierwsze kilometry w rajdowym boju pokonał Marcin Kusiak, którego pilotował Grzegorz Wisz (Fiat SC). – To był dla nas udany rajd – cieszy się Marcin. – Jechałem z nowym pilotem z którym genialnie się współpracowało. Celem dla nas było dojechanie do mety oraz nauka samochodu, który w niedzielę spisywał się świetnie. Nie mieliśmy żadnych przygód na trasie, a z pętli na pętle poprawialiśmy nasze czasy. To dobrze rokuje.

łuczynski

W klasie 3 Bielawską Grupę Motosport reprezentowały dwie załogi. Pierwsza, Piotr Bielawski i Małgorzata Bielawska (Toyota Corolla) dotarła do mety na dwunastej pozycji. – To była dla nas mile spędzona niedziela, w świetnym miejscu i w super towarzystwie – podsumowuje Piotr. – Na rajd jechaliśmy z myślą tylko i wyłącznie o zabawie oraz z nastawieniem na ukończenie i przejechanie wszystkich odcinków poprawiając przy tym czasy z poprzedniego przejazdu. Plan zawisł na włosku, gdy na ostatniej pętli na przedostatnim odcinku złapaliśmy kapcia, ale wszystko zakończyło się szczęśliwie.

Dwa oczka niżej, na miejscu czternastym w klasie 3 zawody ukończyła druga załoga BGM – Tomasz Łuczyński / Krystian Mrzygłód (BMW E36).

idzi

– Pechowcy

Do udanych zawodów 4 KJS Uzdrowiskowe Ściganie nie zaliczy Mateusz Łoś – pilot z BGM, który w Jedlinie Zdroju startował z Przemysławem Ajchelem w Renault Clio. Na dwie próby przed końcem załoga musiała wycofać się z rywalizacji. – W Uzdrowiskowym Ściganiu wystartowałem z moim stałym kierowcą Przemkiem Ajchlem w nowym dla nas samochodzie – relacjonuje Mateusz. – Rajd traktowany był treningowo, aby nauczyć sie auta. Pierwsza pętlę pojechaliśmy zachowawczo i nasze czasy nie były najlepsze. Na następnej pętli pojechaliśmy znacznie szybciej i osiągaliśmy czasy w pierwszej piątce. Na siódmym odcinku ukręciła nam sie półoś i było po zawodach. Takie są rajdy.

Nasi zawodnicy nie będą mieli długiego odpoczynku, bowiem w weekend 7 i 8 maja w Lądku Zdroju niektórych z nich będziemy mogli oglądać podczas drugiej rundy Amatorskiego Rajdowego Pucharu Ziem Zachodnich.

nesterenki

Zestawienie wyników

Klasa 1

I miejsce – Sławomir Szel / Tomasz Szel, Daewoo Tico

IX miejsce – Adam Idzi / Arkadiusz Idzi, Fiat 126p

X miejsce – Bartosz Jagielnicki / Paulina Zamaria, Fiat 126p

XI miejsce – Eugeniusz Słaby / Angelika Duda, Fiat 126p

Klasa 2

VIII miejsce – Rafał Meliński / Marcin Ślezak, Fiat SC

XIV miejsce – Marcin Kusiak / Grzegorz Wisz, Fiat SC

XV miejsce – Mariusz Pruchnicki / Kacper Pruchnicki, Suzuki Swift

Klasa 3

XII miejsce – Piotr Bielawski / Małgorzata Bielawska, Toyota Corolla

XIV miejsce – Tomasz Łuczyński / Krystian Mrzygłód, BMW E36

Klasa 4

II miejsce – Mateusz Boczula / Malwina Nesterenki, Subaru Impreza

III miejsce – Bartosz Pawarski / Edyta Buczkowska, Subaru Impreza

pawarski

Podziękowania

Adam Idzi / Arkadiusz Idzi

Dziękuję naszym głównym sponsorom – AUTO EXPERT Paweł Kosowski, Sklep motoryzacyjny – ul. Świdnicka 38 Dzierżoniów, AUTOREJESTROWANIE – ul. Mickiewicza 20A Dzierżoniów, Remonty Przyczep skup – sprzedaż – zamiana 889-66-44-00.

pruchnicki

Sławomir Szel / Tomasz Szel

Dziękujemy naszym pieszyckim sponsorom za wspieranie w startach:
Restauracja Retro, Pieszyce, ul. Ogrodowa 28
Drukarnia Image, Bratoszów 24
BOB CAR Motorsport, Bielawa
Dachdecker – narzędzia dekarskie, Pieszyce, ul. Świdnicka 35
Agroturystyka Cicha Woda, Lasocin 1

słaby

Materiały wideo

Sławomir Szel / Tomasz Szel – I miejsce w klasie 1

https://www.youtube.com/watch?v=EctSjdosRwQ

Bartosz Pawarski / Edyta Buczkowska – II miejsce w klasie 4

https://www.youtube.com/watch?v=8PyjeHinapo&feature=youtu.be

Rafał Meliński / Marcin Ślezak – VIII miejsce w klasie 2

https://www.youtube.com/watch?v=Zib8n5O52Uc&feature=youtu.be

szel

inf.pras.

 

Dodaj komentarz