V runda SMT już za 10 dni!

Ruszyły zgłoszenia do piątej tegorocznej rundy Samochodowych Mistrzostw Tychów. Zawodnicy, którzy myślą o dobrych wynikach w tym cyklu muszą nie tylko dobrze jeździć, ale także błyskawicznie wysyłać zgłoszenia, bowiem listy zgłoszeń na zawody Automobilklubu Ziemi Tyskiej wypełniają się wyjątkowo szybko.

 smt_3_2017_lr_fot_piotr_wyparlo_0d2a5739

Piątą odsłonę rywalizacji o miano Samochodowego Mistrza Tychów zaplanowano na niedzielę, 16 lipca. Nadchodząca impreza będzie ostatnimi zawodami w tegorocznym kalendarzu SMT, które w całości odbędą się na torze testowym FIAT Chrysler Automobiles w Bieruniu. Finałową, szóstą rundą cyklu będzie KJS (konkursowa jazda samochodem). Na jego trasę złożą się próby sportowe na profesjonalnie zabezpieczonej i zamkniętej dla ruchu trasie w Tychach, a także jeden odcinek wytyczony na torze FCA.

Podobnie, jak w przypadku poprzednich edycji zawodów, także i tym razem organizatorzy zadbali o urozmaicenie rywalizacji na torze Fiata. W lipcową niedzielę kierowców i kibiców czeka inna niż w poprzednich zawodach trasa, na której znajdzie się przejazd widowiskowej hopy. To oznacza, że po raz drugi w tym sezonie będziemy oglądać efektownie „latające” samochody.

 smt_3_2017_lr_fot_piotr_wyparlo_0d2a6039

Podczas piątej rundy SMT 2017 czekają jeszcze dodatkowe emocje. Uczestnicy zawodów będą mogli wziąć udział w konkursie sprawdzającym znajomość zasad ekojazdy, techniki kierowania samochodami, kultury jazdy i Prawa o Ruchu Drogowym, organizowanym przez Stowarzyszenie ECODRIVE z Bielska-Białej. Zwycięzca konkursu otrzyma zaproszenie na prawy fotel rajdówki dwukrotnego Rajdowego Mistrza Europy i czterokrotnego Rajdowego Mistrza Polski, które będzie można zrealizować w terminie ustalonym z zespołem Kajetana Kajetanowicza. Zdobywca drugiego miejsca będzie nagrodzony bluzą LOTOS Rally Team, a zawodnik, który zajmie najniższy stopień podium – zestawem upominków.

Chętnym do ścigania na torze Fiata zalecamy pośpiech i szybkie wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Limit 80 zgłoszeń, jakie mogą przyjąć organizatorzy, wyczerpuje się bardzo szybko. Przypominamy, że Samochodowe Mistrzostwa Tychów to zawody dla amatorów, czyli zawodników, którzy nie posiadają licencji sportu samochodowego. W rundach cyklu można wystartować seryjnym samochodem, który ma ważne badanie techniczne i ubezpieczenie OC. Załoga musi być wyposażona w kaski. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest pod adresem: http://rajdform.pl, a więcej informacji na stronie Automobilklubu Ziemi Tyskiej: www.azt.tychy.pl.

 smt_3_2017_lr_fot_piotr_wyparlo_dsc06476

Wszystkich kibiców chętnych do obejrzenia rywalizacji zapraszamy w niedzielę, 16 lipca na tor testowy Fiat Chrysler Automobiles w Bieruniu. Wstęp na imprezę jest wolny. Na miejscu nie tylko będzie można się posilić, ale także spróbować świetnej włoskiej kawy.

 

Podobnie jak w poprzednich sezonach, także i w tym roku Samochodowe Mistrzostwa Tychów mogą się odbyć dzięki wsparciu sponsorów i partnerów Automobilklubu Ziemi Tyskiej: Fiat Chrysler Automobiles Polska, Silesia Oil – AVIA, Inter Cars, dystrybutor żywic poliestrowych www.zywica.eu, Miasto Tychy, Info Graf, Time4, Super-Nowa.pl oraz serwisowi Rajdy24.pl.

inf.pras.

Dodaj komentarz