Wakacje nie dla rajdowców. Wataha Wolf Motorsport w nowym składzie na pierwszym letnim rajdzie serii Tarmac Masters

W sobotnio-niedzielnej rywalizacji w Lubinie i na terenie gminy Rudna Wilki pojadą w innym niż zazwyczaj składzie. Kierowcę Kamila Winnickiego po raz pierwszy w tych zawodach popilotuje Kornel Grabski, jeżdżący do tej pory z Jakubem Gieruszczakiem (tym razem nieobecnym w rajdzie). Absolutną nowością jest dołączenie do watahy załogi Paweł Cichoń / Tomasz Gawroński.

Wolf_Motorsport_Cichon

Oto co na temat dyspozycji załogi ma do powiedzenia Piotr Bednarz, koordynator WM: Zespół jest bardzo dobrze przygotowany do startu w trzeciej rundzie Tarmac Masters. Zarówno samochód jak i załoga (Kamil i Kornel) po awarii podczas Rajdu Festiwalowego są gotowi, aby powalczyć na odcinkach wokół Lubina o najwyższe miejsca. Celem minimum jest umocnienie się na pozycji wiceliderów RO1, ale najbardziej interesuje nas liderowanie w generalce i zwycięstwo w rajdzie. Jako koordynatora cieszy mnie to, że zaufał nam Paweł Cichoń, którego serwisujemy już kolejny rajd i w efekcie stał się kierowcą zespołu Wolf Motorsport. Jestem zadowolony, że zespół rozwija się i rozbudowuje, co w niedalekiej przyszłości pozwoli nam wejść do Mistrzostw Polski.

 

Kamil Winnicki ocenia ostatni start w Tarmac Masters: Gryfowska runda TM zakończyła się szczęśliwie pod znakiem lotu do rowu. Dzięki pomocy kibiców, wróciliśmy jak Feniks z popiołów. Nie otrzepaliśmy się z kurzu na tyle, by walczyć o pozycje, ale dowieźliśmy kilka punktów dzięki którym klasyfikacja roczna wygląda przyzwoicie. W weekend wracamy z Kornelem, żeby znów oddać dobry skok.

 Wolf_Motorsport_Winnicki

Kornel Grabski: Nadchodząca 3 eliminacja Tarmac Masters będzie dla mnie wyjątkowym rajdem z co najmniej z kilku powodów. Po pierwsze będzie to mój pierwszy Rajd Okręgowy świeżo po odebraniu licencji RN; po drugie będzie to pierwsze konkretne jeżdżenie z Kamilem. Wcześniej mieliśmy okazję wystartować razem w Rajdzie Festiwalowym w Opolu, ale awaria skrzyni nie pozwoliła Nam przejechać zbyt wielu kilometrów. Mimo wszystko przed szybkimi trasami, które czekają na Nas już w najbliższy weekend, czujemy się dość pewnie. Trzymajcie za Nas kciuki!

 

Najmłodszy stażem w barwach Wolf Motorsport, ale doświadczony w rajdach Paweł Cichoń tak widzi swój start w Lubinie: W trzeciej rundzie TM startujemy bez oczekiwań na wysokie miejsce w klasie, nadal z pilotem się docieramy, a auto było cały czas modyfikowane, jeśli chodzi o ustawienie zawieszenia oraz skrzyni biegów, dlatego potrzebuję jeszcze trochę OSowych kilometrów, żeby się rozjeździć i lepiej je wyczuć. Podczas pierwszej rundy Tarmac Masters rozpadła mi się tarcza sprzęgła, dlatego teraz założyliśmy teraz wzmacniane, przy okazji została założona płytkowa szpera Grippera. W zawieszeniu zmienione zostały kąty ustawienia kół liczę, że pomoże to na szybkich łukach, które są planowane podczas najbliższej rundy. Pozostałe zmiany są czysto kosmetyczne, Clio zmieniło oklejenie i teraz pasuje do watahy WOLF Motorsport.

Tę rundę traktujemy jako trening bojowy, najważniejsza jest walka ze swoimi słabościami. Klasa SK4 jest bardzo liczna, a większość załóg jest profesjonalnie przygotowanych dlatego uważam, że top10 byłoby sukcesem. Celem jest dojechać cały i zdrowy do mety z bezcennym doświadczeniem. Ktoś mógłby zapytać: po co w ogóle te rajdy? Ciężko jest słowami opisać jakie emocje towarzyszą szybkiej jeździe po krętych odcinkach, gdzie każdy błąd wiąże się z poważnymi konsekwencjami. Połączenie strachu i euforii to moje paliwo – później już żaden problem życia codziennego nie jest taki straszny.

Na oesach TM załoga Winnicki/Grabski pojedzie z nr 5, Cichoń/Gawroński z nr 61. Start honorowy i meta rajdu odbędą się na lubińskim Rynku według poniższego harmonogramu:

 Wolf_Motorsport_Winnicki2

30.06 sobota

20:00 Start honorowy Rynek Lubin

 

01.07 niedziela

09:00 Start z serwisu RCS, ul. Odrodzenia 28, 59-300 Lubin

09:48 / 13:04 / 16:10 OS 1/3/5 Górzyn – Wysokie

10:06 / 13:22 / 16:28 OS 2/4/6 Gwizdanów – Wysokie

10:46 / 14:02 / 17:08 Serwis A/B/C RCS, ul. Odrodzenia 28, 59-300 Lubin

19:00 Meta Rynek Lubin

 

Warto dodać, że dla całej rajdowej i nierajdowej społeczności Wolf Motorsport utworzył w aplikacji WhatsApp grupę, w której każdy będzie mógł relacjonować 3. rundę Tarmac Masters. Jest to być narzędzie dla wszystkich Kibiców, ale też załóg, serwisantów i organizatora. Każdy ma możliwość relacjonować rajd, wrzucać na grupę zdjęcia i filmy video. Można też zadawać innym kibicom pytania i odpowiadać na nie na bieżąco w czasie trwania oesów. Celem grupy na WhatsApp jest stworzenie relacji na żywo dla tych którzy są na rajdzie i dla tych, którzy na niego nie dotarli.

Usługa jest bezpłatna, ale warunkiem korzystania z niej jest zainstalowanie aplikacji na swoim telefonie i posiadanie aktywnego pakietu internetowego. Dołączyć do grupy można również poprzez link: https://chat.whatsapp.com/invite/81ZbEjMUzod1boJpDVokXV

inf.pras.

Dodaj komentarz