Waleczni młodzi tarnowscy kartingowcy na kolejnych rundach serii ROK-a!

Bardzo zacięta walka o kolejne punkty – tak w skrócie można podsumować mijający kolejny weekend wyścigowy. Najlepszym naszym klubowym zawodnikiem był Marcel Kuc, który zajął dwukrotnie drugie miejsce i nadal lideruje w generalce swojej kategorii. Marcel miał tempo by walczyć o zwycięstwo, jednak do szczęścia zabrakło kilku drobnych elementów układanki. Reszcie naszych zawodników brakowało szybkości oraz równego tempa i niestety cała rywalizacja nie potoczyła się dokładnie po ich myśli. Młodzi adepci kartingu wraz z każdym startem na torze zdobywali kolejne cenne doświadczenie, które w przyszłości na pewno zaowocuje w ich karierze kierowcy.

13002489_1051045648289764_4076223809361515701_o

W dniach 22-23 kwietnia 2016 roku odbyły się III i IV runda serii Rok Cup Poland. Na torze w Bydgoszczy ponownie zobaczyliśmy czołówkę zawodników tej serii, którzy walczyli o kolejne punkty do klasyfikacji generalnej sezonu 2016. Na zawodach tradycyjnie nie zabrakło również naszych młodych kierowców kartingowych – zawodników klubu TTSK K-TEAM Tarnów działającego przy Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych – Torze Speed Race Tarnów.

W III i IV rundzie Rok-a kategorii Mini Rok Marcel Kuc dwukrotnie 2 miejsce, Krzysztof Gardziel zajmuje 18 i 14 miejsce, Gabriel Łukasiewicz zajmuje 11 i 9 miejsce, a w klasyfikacji drużynowej zajmują dwukrotnie 2 miejsce. Natomiast w kategorii Baby Rok Kajetan Gawron zajmuje 7 i 9 miejsce, Szymon Marut zajmuje 15 i 8 miejsce, a w klasyfikacji drużynowej zajmują dwukrotnie 3 miejsce.

Z kolei w klasyfikacji generalnej po czterech rundach kategorii Mini Rok Marcel Kuc zajmuje 1 miejsce z 260 punktami, Gabriel Łukasiewicz zajmuje 10 miejsce z 80 punktami, a Krzysztof Gardziel zajmuje 13 pozycję z 60 punktami. W klasyfikacji drużynowej zajmują bardzo dobre 2 miejsce z 400 punktami.

Natomiast w klasyfikacji generalnej kategorii Baby Rok Kajetan Gawron zajmuje 5 miejsce z 161 punktami, a Szymon Marut zajmuje 11 miejsce z 80 punktami. W klasyfikacji drużynowej zajmują bardzo dobre 3 miejsce.

Przed naszymi zawodnikami kolejne rundy serii Rok Cup Poland, które zaplanowano na 14-15 maja 2016 roku w Poznaniu, gdzie postarają się wrócić do pełni swoich możliwości!

Wszyscy zawodnicy bardzo dziękują rodzicom za wsparcie oraz kibicom za doping. Dziękujemy serdecznie Partnerom i Sponsorom, którzy wspierają nas nie tylko finansowo i umożliwiają udział zawodników tarnowskiej sekcji kartingowej w zawodach rangi mistrzowskiej. Wielkie dzięki dla Promotorów Sportu Kartingowego w Tarnowie i Małopolsce.

Dodaj komentarz