Walka do końca i doskonałe tempo w niedzielnym etapie – Kluza i Stawiarski po Memoriale 2018

Kibice bardzo liczyli na mocny powrót Waldka Kluzy do rywalizacji i kierowca Forda Fiesty Proto nie zawiódł. Kluza i Stawiarski już wczoraj na wielickim Rynku pokazali, że nie zamierzają składać broni. 

WKluza Foto - Agnieszka WoBkowicz (10)

Na otwarcie dzisiejszego etapu zgotowali wyjątkową niespodziankę i byli niepokonani na 2250 metrowym, pierwszym przejeździe OS Solne Miasto. Tempo było tak wysokie, że kolejny na mecie Jakub Brzeziński stracił 1,9 sekundy. Ważny był jednak nie tylko wynik odcinka, ale także awans aż o trzy miejsca i powrót do czołowej dziesiątki.

WKluza Foto - Agnieszka WoBkowicz (2)

Na tej próbie Kluza okazał się bezkonkurencyjny i wygrał też drugi przejazd, ponownie pokonując Brzezińskiego i Kozdronia. Sobotnie Brzegi nie były dla nas szczęśliwe, ale na ostatnim przejeździe tego odcinka Waldek jeszcze raz pokazał ambicje  sportową złość. Bilans weekendu to łącznie cztery wygrane odcinki, a w tym aż trzy niedzielne. Wynik cieszy tym bardziej, że w Fordzie Fiesta nadal pojawiały się problemy z turbodoładowaniem i spadkiem mocy. Zeszłorocznego zwycięstwa nie udało się powtórzyć, ale załoga i zespół walczył w ten weekend do końca!

WKluza Foto - Agnieszka WoBkowicz (5)

Waldemar Kluza: „Plan, jaki zakładaliśmy przed tym weekendem był zupełnie inny bo nastawialiśmy się na obronę wygranej z 2017. Niestety szybko ten cel okazał się nierealny do zrealizowania. To był bardzo trudny moment i wiele scenariuszy rozważałem w swojej głowie. Zmobilizowaliśmy jednak wszystkie siły. Wiem że wielu ludzi na nas liczyło przed tym startem i robiliśmy wszystko, żeby nie zawieść. Sobotnie Brzegi to etap, o którym trzeba jak najszybciej zapomnieć, ale już wieczorem wrócił optymizm. Mieliśmy ogromne wsparcie kibiców i to też dodało nam skrzydeł. Jazda znów zaczęła nam sprawiać przyjemność, a to pierwsze OS-owe zwycięstwo było naprawdę potrzebne.

WKluza Foto - Agnieszka WoBkowicz (8)

Dziś postawiliśmy wszystko na jedną kartę i mimo, że samochód nie dysponował pełną mocą, chcieliśmy udowodnić, że byliśmy w stanie walczyć o tegoroczne zwycięstwo. Wynik w czołowej dziesiątce jest daleki od tego w co celowaliśmy, ale mimo pechowej soboty mamy po tym starcie wiele powodów do zadowolenia. Ta edycja już za nami, ale wrócimy jeszcze mocniejsi. Dziękujemy, że byliście z nami, także w tych gorszych momentach. Do zobaczenia za rok!!”

WKluza Foto - Agnieszka WoBkowicz (9)

W tegorocznym Memoriale Kuliga i Bublewicza załogę Kluza / Stawiarski wspierają: ROWE Motor Oil, Stalco, Jania Construction, GT-BergmannAutoCzesciValdi.pl, Solne Miasto Wieliczka, Powiat Wielicki, Rally-Tech, UMA Fotografia i Buchti.pl Promotion.

WKluza Foto 01 - materiaBy zespoBowe WKluza Foto 02 - materiaBy zespoBowe

inf.pras.

Dodaj komentarz