Walka o cenne punkty dla Bartosza Paziewskiego na torze Misano

Przedostatnia eliminacja Audi Sport Seyfarth R8 LMS Cup odbędzie się w weekend 25-26 sierpnia na torze Misano World Circuit. To kolejny po Brands Hatch zupełnie nowy obiekt dla Bartosza Paziewskiego, który walczy o mistrzostwo.

1a
Mistrzostwa Audi Sport Seyfarth R8 LMS Cup zbliżają się ku końcowi. Przed nami przedostatnia runda nowej serii towarzyszącej DTM, która tym razem odbędzie się w słonecznej Italii. Zawodnicy będą rywalizować na słynnym torze Misano World Circuit, zlokalizowanym w pobliżu wypoczynkowego kurortu Rimini. Główna pętla toru otwartego w 1972 roku liczy 4,064 km długości. Dla Bartosza Paziewskiego jest to kolejna nowość w wyścigowym kalendarzu – w dotychczasowej karierze nie miał okazji ścigać się po tym włoskim obiekcie.
W klasyfkacji generalnej po pechowej rundzie w Brands Hatch doszło do kilku roszad. Bartosz Paziewski spadł na 4. miejsce za V. Keszthelyi, G. Heinricha oraz lidera stawki K. Heidorna. Specyfczny system punktowy sprawił, że w walce o tytuł mistrzowski teoretyczne szanse ma aż pięciu kierowców. W klasyfkacji Rookie (młodzików) Paziewski nie ma sobie równych.

a3
Włoska eliminacja Audi Sport Seyfarth R8 LMS Cup może okazać się kluczowa dla Bartosza. Punkty do klasyfkacji generalnej są mu bardzo potrzebne, po tym co spotkało go w Brands Hatch. Dwukrotnie przebita lewa tylna opona przyczyniła się do nieukończenia pierwszego wyścigu oraz zjazdu do pitlane na wymianę koła podczas wyścigu dwa. Dlatego rywalizacja w Misano będzie niezwykle istotna.
Bartosz Paziewski: „Po nieudanej rundzie w Brands Hatch jadę z nowym nastawieniem „wszystko się może zdarzyć”. Nigdy nie byłem na Misano, więc to kolejna nowość w tym sezonie. Tę krótką p r z e r w ę mi ę d z y w e e k e n d a mi w y ś c i g o w y mi p r z e z n a c z y ł e m n a p r z y g o t o w a n i a f z y c z n e i motoryczne, niestety zabrakło już czasu na symulator. Wszystkiego będę uczyć się na miejscu. Jak zwykle chciałbym stanąć na P1, ale życie zweryfkuje moje plany. Ja dam z siebie wszystko!”

bartosz_paziewski_brands_hatch_3
Piąta runda Audi Sport Seyfarth R8 LMS Cup rozpocznie się w piątek 24 sierpnia od dwóch półgodzinnych sesji treningowych o godz. 16:40 oraz 20:40. Po raz pierwszy w historii pucharu kierowcy będą rywalizować po zmroku przy sztucznym oświetleniu. Następnego dnia w sobotę stawka pojawi się na starcie do kwalifkacji o godz. 14:25, a pierwszy wyścig został zaplanowany na godz. 18:05. W niedzielę zawodnicy zmierzą się z takim samym scenariuszem: kwalifikacje o godz. 17:50 i wyścig 2 o 20:45. Wyścigi serii Audi Sport Seyfarth R8 LMS Cup można oglądać na żywo na oficjalnym profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/AudiR8Cup/

part

inf.pras.

Dodaj komentarz